אירן: כלי טיס זרים חדרו לשטחנו במהלך התרגיל

היום נפתח יומו השני של התרגיל הצבאי האירני עם הכרזתו של הגנרל חמיד ארג'נקי כי 6 כלי טיס בלתי מזוהים חדרו למרחב האווירי של המדינה. הגנרל סירב לפרט אודות זהות המטוסים, אך אמר לעיתונאים כי "מערכות ההגנה פעלו היטב והצליחו להתריע על החדירה". עד כה גורמים רשמיים במדינה מכתירים את התרגיל כהצלחה

יומו השני של תרגיל "מגנים על שמי המולדת 3", המתרגל המגננה האווירית של צבא אירן וכוחות משמרות המהפכה, החל היום בתרגול נרחב של מערכות הנ"מ המגנות על "מתקנים רגישים", וכן תורגלה "מערכת מכ"מ מיוחדת" - על פי גורמים בצבא אירן. עד כה גורמים רשמיים באירן מכתירים את התרגיל כהצלחה.

בתוך כך אמר היום דובר התרגיל, הגנרל חמיד ארג'נקי, כי במהלך התרגיל חדרו למרחב האווירי של אירן שישה כלי טיס בלתי מזוהים - שחיל האוויר האירני התעמת עמם באוויר והניס אותם. הגנרל ארג'נקי סירב לפרט אודות זהות המטוסים, אך במסיבת העיתונאים במפקדת התרגיל אמר לעיתונאים כי "מערכות ההגנה במקרים הללו פעלו היטב".

אירן: מסוגלים להפיל כל מטוס אויב

כוחות צבא אירן מקיימים השבוע תרגיל אווירי ענק שיימשך חמישה ימים - כך דיווחה אתמול הטלוויזיה האירנית. במוקד התרגיל עומדת, על פי הדיווחים, היערכות הצבא האירני למתקפה אווירית על אתרי הגרעין במדינה.

כלי התקשורת באירן דיווחו כי חיל האוויר האירני מתכנן לחשוף בתרגיל בין היתר מערכת מכ"ם "חדשה וסודית", שפועלת לטווח של 2900 ק"מ. התרגיל יצא לדרך היום, שנה אחת בדיוק לאחר התרגיל האווירי האחרון במדינה.

אירן מקיימת תרגילים בסדר גודל דומה בכל פעם שהממשל מעוניין לחשוף מערכות נשק חדשות. ברוב המקרים, האירנים מדווחים על יכולות שלא ניתן לאמת.

"כל מערכות ההגנה החדשות והישנות יפעלו בתרגיל"

מפקד מערך הנ"מ בחיל האוויר האירני, הגנרל אחמד מיקאני, אמר לטלוויזיה האירנית שהתרגיל המכונה "מגן השמיים 3" והוא מכסה את כל המרחב האווירי של המדינה. לדבריו, כל מערכות ההגנה החדשות והישנות יפעלו בתרגיל, כולל מערכות נגד מטוסים שעברו שדרוג על ידי הצבא האירני.

הגנרל מיקאני ניצל את מסיבת העיתונאים לקראת התרגיל כדי לתקוף את ה"יישות הציונית". "הם לא הצליחו אפילו לנצח את חיזבאללה וחמאס, שהם רק חלק קטן מהכוח שלנו, ולכן (הישראלים) לא בעמדה של לאיים על הרפובליקה האיסלאמית של אירן".

שר ההגנה האירני, אחמד וחידי, אמר לאחרונה שאירן מתכננת לייצר טילים ארוכי טווח בסיוע ממדינה זרה, זאת כתחליף למערכת טילי ה-S-300 המתקדמת אותה סירבה רוסיה לספק לאירנים. "אנחנו בונים כל מה שאנו צריכים כאן במדינה והקמת מערכת טילי הגנה במדינה כבר פועלת", אמר אחמד וואהידי שהביע אכזבה מביטול העסקה עם רוסיה.

גנרל בכיר במשמרות המהפכה אמר בשבוע שעבר כי אירן מתכוונת לבחון בקרוב את הגירסה שלה לטילי ה-S-300 הרוסיים. בשלב זה לא ברור אם המערכת האירנית בודקת את הטילים החדשים בתרגיל .

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק