‫"שלף סכין, ריתקתי אותו בשניות"‬

‫יואב לייטמן, לוחם הצנחנים שהשתלט על הפלסטיני שדקר אותו במחסום אורנית, שיחזר את האירוע: "הדפתי אותו ממני. הוא הגיע עוד פעם, נצמד אליי ודקר אותי עוד פעמיים-שלוש בראש"‬

החייל שנדקר היום (חמישי) בשומרון והשתלט על התוקף מדבר: סמ"ר יואב לייטמן, המתגורר בגן-נר ומשרת בצנחנים, שיחזר בפני העיתונאים את הרגעים הדרמטיים. לדבריו, תוך שניות ספורות הוא גבר על התוקף וניטרל אותו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"נער צעיר בא מצד שמאל שלי, מאחוריי, שלף סכין ודקר אותי ביד", סיפר לייטמן. "הדפתי אותו ממני. הוא הגיע עוד פעם, נצמד אליי, דקר אותי עוד פעמיים או שלוש בחלק העליון של הראש. תוך חמש שניות ריתקתי אותו לרצפה והסכין כבר לא הייתה עליו".

החייל הדקור משתלט על המחבל

"הגדוד שלי תפס פעילות מבצעית באורנית", גולל הלוחם את השתלשלות האירועים. "עשיתי פטרול עם שלושה חבר'ה. הייתה הקפצה לגבי כמה שחצו את הגדר - שישה בלתי חוקיים. התקדמנו לכיוון אזור האירוע, שם מצאנו את הכוח".

"סרקנו את האזור", המשיך לייטמן לפרט. "קיבלנו דיווח שהם מסתתרים בתוך שיח. אני והנהג של הג'יפ שהיה איתי, התקרבנו לשיח. איגפנו את השיח משני הצדדים. הבנו שזה מקום המדויק".

הסכין שבה השתמש השב"ח

"זרקתי רימון הלם", תיאר החייל. "החבר'ה נבהלו, צעקו 'בסדר, בסדר'. התחלנו ללכת איתם לכיוון הג'יפ כדי לקבל פרטים עליהם. בזמן שלקחנו את תעודות הזהות שלהם ואת הטלפונים, אחד מהם בא ודקר אותי".

לייטמן נדקר בצהריים על ידי הפלסטיני, שוהה בלתי חוקי, סמוך לצומת אורנית בשומרון. צוותי מגן דוד אדום שהגיעו למקום העניקו לחייל טיפול ראשוני ופינו אותו לבית החולים במצב קל.

זירת הדקירה

מחקירת האירוע עולה כי כוח צנחנים הוזעק לאזור בעקבות זיהוי של שישה שוהים בלתי חוקיים שמנסים לחצות את הגבול לתוך ישראל. במהלך מעצרם שלף אחד מהם סכין ודקר את מפקד הכוח בראשו וברגליו.

למרות פציעתו הצליח החייל להשתלט על הדוקר ולהביא למעצרו. הדוקר ויתר החשודים הועברו לחקירת גורמי הביטחון. במקביל פתח כוח צה"ל במרדף אחר פלסטיני נוסף שנמלט מאזור המחסום.