גרסת הלוחם שהורשע ב"נוהל שכן"

בעוד 5 ימים יינתן גזר דינם של שני חיילי גבעתי שהורשעו בשימוש ב"נוהל שכן" במהלך מבצע "עופרת יצוקה". בחודשים האחרונים ליווה את השניים כתב "עובדה" עמרי אסנהיים, ששמע אותם לראשונה משחזרים את הרגעים הדרמטיים ההם

שתי מזכרות לקח איתו א', לוחם גבעתי, מ"עופרת יצוקה": אלבום תמונות ומשפט פלילי שנפתח נגדו אחרי המבצע.

כבר חודשים שהוא וח', חברו לצוות, עומדים במרכזה של פרשת נוהל ילד שמסעירה את הצבא. השניים זכו לאחרונה לחותמת בפנקס השירות הקרבי שלהם, כאשר בית הדין הרשיע אותם בפשע מלחמה.

בחודשים האחרונים ליווה אותם כתב "עובדה" עמרי אסנהיים, ששמע אותם לראשונה משחזרים את הרגעים הדרמטיים ההם, באמצע הלחימה. הסיפור המלא ישודר בעונה החדשה של התכנית.

זה קורה כשהצוות שלהם משתלט על בית. א' וח', לוחם נוסף, שולחים ילד בן 11 לפתוח שני תיקים. כשהילד מסתבך, א' מרחיק אותו ויורה בתיקים. הילד לא נפגע, אך מצ"ח פותחת בחקירה בחשד לשימוש באזרח למטרות צבאיות.

"אני פושע מלחמה?"

"אם הייתי מנתח את הסיטואציה וחושב אחורה מהבית, אני בטוח שגם אני הייתי אומר: 'לא, זה לא לעניין"', הוא אומר ומיד מבהיר: "אבל באותו רגע שאתה ממהר, שאתה צריך לעשות, זה בסך הכול מלחמה - לא טיול בפארק. לפעמים עושים טעויות. אבל להגיד שאני פושע מלחמה?"

בעוד חמישה ימים יתייצבו שני הלוחמים למבחן האחרון שלהם בית הדין הצבאי יצטרך להחליט האם לשלוח בפעם הראשונה לוחמים משדה הקרב של "עופרת יצוקה" לכלא.

"עשיתי דברים שאני מאמין בהם", מתעקש א', "גם אם המדינה עצמה לא יודעת להעריך את זה - החברים והמשפחה כן. וזה מספיק בשבילי". 

הסיפור המלא ישודר בעונה החדשה של "עובדה"

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק