הרמטכ"ל אשכנזי בקנדה: חיזבאללה מתכנן הפיכה צבאית בלבנון

לקראת פרסום מסקנות חקירת חיסולו של ראש ממשלת לבנון לשעבר רפיק אל-חרירי, מזהיר הרמטכ"ל מפני האפשרות שחיזבאללה ינצל ההזדמנות להפיכה צבאית בלבנון. "קיימת אפשרות ממשית שהדבר יקרה", אמר בפגישותיו בקנדה. "המעורבות האירנית באזור שלילית"

אשכנזי. "חיזבאללה ישתלט על לבנון" (דו"צ)

מצפון תיפתח הרעה? הרמטכ"ל רב אלוף גבי אשכנזי מזהיר היום כי מסקנות ועדת החקירה בפרשת חיסולו של ראש ממשלת לבנון לשעבר רפיק אל-חרירי, עלולות להוביל להפיכה בלבנון ולהשתלטות חיזבאללה על הנעשה במדינה. "פרסום המסקנות עלול להביא לכך שחיזבאללה ישתלט על לבנון", אמר אשכנזי במהלך ביקורו בקנדה.

בביקור הרשמי שעורך הרמטכ"ל בימים האחרונים בצפון אמריקה, נועד רא"ל אשכנזי עם בכירי ממשל וצבא - ובהם גם רמטכ"ל צבא קנדה, הגנרל וול ג'יי נטינצ'יק. בפגישותיו הביע אשכנזי דאגה מכך שחיזבאללה פועל על מנת לבצע הפיכה צבאית בלבנון לאחר פרסום דוח בית הדין הבינלאומי בחודש הבא, שצפוי על פי ההערכות להפנות אצבע מאשימה כלפי הארגון בפרשת חיסולו של חרירי.

"קיימת אפשרות ממשית שהדבר יקרה", אמר אשכנזי במהלך פגישותיו, והדגיש כי גורמים בצבא לבנון משתפים פעולה עם חיזבאללה בתכניותיו. עוד טען הרמטכ"ל כי המעורבות האירנית בנעשה באזור - לרבות תמיכתה של אירן בחיזבאללה ובחמאס, "משפיעה בצורה שלילית" על המתנהל באזור.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק