דיווח: חמאס מסייע בלכידת חוליית הטרור

כוחות הביטחון של חמאס ברצועת עזה הונחו לתגבר כוחות באזור המנהרות, על מנת לסייע בלכידת חוליית הטרור אחריה מנהלת מצרים מצוד – כך מדווח עיתון פלסטיני. "נרדוף את פעילי החוליה", הבטיחו בחמאס למצרים

בחמאס יסייעו בלכידת החוליה? (חדשות 2)

חמאס נגד הג'יהאד העולמי: ממשלת חמאס ברצועת עזה הורתה למנגנוני הביטחון ברצועת עזה לתגבר כוחות באזור המנהרות בגבול ישראל-מצרים, על מנת לסייע בלכידתה של חוליית הטרור שמנסה להסתנן לרצועה על מנת לתכנן ולהוציא לפועל פיגועים נגד מטרות ישראליות וזרות בסיני - כך מדווח הבוקר העיתון "אל-מנאר" היוצא לאור במזרח ירושלים.

על פי הדיווח בעיתון, המהלך נועד "לשפר את היחסים בין חמאס למצרים", שהידרדרו בחודשים האחרונים על רקע הקיפאון בעסקת שליט, המשך הברחת אמצעי הלחימה מעזה סיני ולהיפך, והמבוי הסתום בשיחות הפיוס בין פת"ח לחמאס.

בעיתון דווח עוד, כי חמאס העביר מסר לקהיר, לפיו הוא מתנגד לפעולות מחוץ לשטחי רצועת עזה וכי אנשי הביטחון של הארגון "ירדפו את פעילי החוליה". זאת, לאחר שמצרים יידעה גורמים בארגון כי אנשי החוליה, המזוהה עם ארגון "אל-קעידה", פועלים באזור סיני בסמוך לגבול עם רצועת עזה, ומתכוונים להסתנן אליה על מנת לתכנן ולבצע פיגועים.

"בכירי חמאס יצרו קשר עם מנגנוני הביטחון המצריים וביקשו לקבל מידע מודיעיני שיסייע בלכידתם של הפעילים", דווח בעיתון.

חשש: החולייה כבר הסתננה לרצועה

בתוך כך מדווחת סוכנות הידיעות הפלסטינית "מען" כי באזור סיני נמשכת גם הבוקר הכוננות הביטחונית הגבוהה, בעקבות הדיווחים על אותה חוליית טרור. גורמי ביטחון מצריים הביעו הלילה חשש כי החולייה הצליחה לחדור לרצועה דרך המנהרות, לאחר שאמש החלו חיפושים נרחבים אחר חבריה. "כוחות הביטחון המצריים ממשיכים במאמציהם לסכל את פעילות החולייה", דווח.

על פי הדיווחים, מדובר בחולייה המונה שבעה פעילים מארגון איסלאמי קיצוני, ככל הנראה המזוהה עם "אל-קעידה", שמעוניין בביצוע פיגועים נגד ישראל - משטחי רצועת עזה. עוד דווח כי על פי המידע המצוי בקרב כוחות הביטחון המצריים, השבעה היו עצורים בעבר במצרים, אך שוחררו לפני שלושה חודשים ושבו לפעילות טרור. אחד מהפעילים בחולייה, על פי הדיווחים, היה אחראי לשיגור הרקטות לעבר אילת ועקבה באוגוסט השנה.

המטה ללוחמה בטרור מזהיר את הישראלים: שובו מסיני

לשכת ראש הממשלה פרסמה אמש מפי המטה ללוחמה בטרור אזהרת מסע יוצאת דופן ליוצאים לסיני, לפיה בהתבסס על מידע מהימן הנמצא בידי כוחות הביטחון - חוליה המזוהה עם ארגון הג'יהאד העולמי שוהה בימים אלו באזור ומתכוונת לבצע פיגוע חטיפה של ישראלי או ישראלים השוהים בסיני.

על פי ההודעה, מדובר בפעילים של ארגון "צבא האיסלאם", אותו ארגון שאחד מבכיריו, מוחמד א-נמנם, חוסל בשבוע שעבר על ידי צה"ל והשב"כ. על פי הודעת לשכת ראש הממשלה מאמש, א-נמנם עצמו היה מעורב אישית בתכנון הפיגוע, שאנשיו מתכננים להוציא בימים אלה לפועל.

"המטה ללוחמה בטרור קורא לכל הישראלים השוהים בסיני לעזוב את המקום לאלתר", נכתב באזהרת המסע. "משפחות הישראלים השוהים בסיני מתבקשות ליצור עמם קשר ולעדכנם באזהרת מסע זו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק