חשש: חוליית הטרור בסיני הצליחה להסתנן לעזה

נמשכת הכוננות הביטחונית באזור סיני, בעקבות דיווחים על חוליית טרור המונה 7 פעילים - המנסה להיכנס לעזה דרך המנהרות. סוכנות הידיעות הפלסטינית "מען" מדווחת כי המצרים חוששים כי החולייה אכן הצליחה להסתנן לרצועה - במטרה לבצע פיגועים נגד ישראל משטחה. המצוד אחר החולייה נמשך

חוליית טרור, אילוסטרציה (חדשות 2)

באזור סיני נמשכת גם הבוקר הכוננות הביטחונית הגבוהה, בעקבות דיווחים על חוליית טרור שרוצה להוציא לפועל פיגועי טרור נגד ישראל - מרצועת עזה. גורמי ביטחון מצריים הביעו הלילה חשש כי החולייה הצליחה לחדור לרצועה דרך המנהרות, לאחר שאמש החלו חיפושים נרחבים אחר חבריה.

בסוכנות הידיעות "מען", שדיווחה כבר אמש על העלאת הכוננות באזור סיני בעקבות המצוד אחר החולייה, מדווח כי כוחות הביטחון המצריים ממשיכים במאמציהם לסכל את פעילות החולייה.

על פי הדיווחים, מדובר בחולייה המונה שבעה פעילים מארגון איסלאמי קיצוני, ככל הנראה המזוהה עם "אל-קעידה", שמעוניין בביצוע פיגועים נגד ישראל - משטחי רצועת עזה. עוד דווח כי על פי המידע המצוי בקרב כוחות הביטחון המצריים, השבעה היו עצורים בעבר במצרים, אך שוחררו לפני שלושה חודשים ושבו לפעילות טרור. אחד מהפעילים בחולייה, על פי הדיווחים, היה אחראי לשיגור הרקטות לעבר אילת ועקבה באוגוסט השנה.

המטה ללוחמה בטרור מזהיר את הישראלים: שובו מסיני

לשכת ראש הממשלה פרסמה אמש מפי המטה ללוחמה בטרור אזהרת מסע יוצאת דופן ליוצאים לסיני, לפיה בהתבסס על מידע מהימן הנמצא בידי כוחות הביטחון - חוליה המזוהה עם ארגון הג'יהאד העולמי שוהה בימים אלו באזור ומתכוונת לבצע פיגוע חטיפה של ישראלי או ישראלים השוהים בסיני.

על פי ההודעה, מדובר בפעילים של ארגון "צבא האיסלאם", אותו ארגון שאחד מבכיריו, מוחמד א-נמנם, חוסל בשבוע שעבר על ידי צה"ל והשב"כ. על פי הודעת לשכת ראש הממשלה מאמש, א-נמנם עצמו היה מעורב אישית בתכנון הפיגוע, שאנשיו מתכננים להוציא בימים אלה לפועל.

"המטה ללוחמה בטרור קורא לכל הישראלים השוהים בסיני לעזוב את המקום לאלתר", נכתב באזהרת המסע. "משפחות הישראלים השוהים בסיני מתבקשות ליצור עמם קשר ולעדכנם באזהרת מסע זו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק