אירן מנסה לחלץ את מבריחי הנשק שנתפסו בניגריה

בצעד מפתיע ויוצא דופן הגיע אתמול שר החוץ האירני לניגריה בניסיון להציל את המעורבים בהברחת הנשק שנתפסה שם לפני שבועיים, ויועדה ככל הנראה לחמאס ברצועת עזה. השר מותאקי נפגש עם עמיתו הניגרי ודן עמו בשני החשודים בהברחה, שנמלטו לשגרירות אירן במדינה מפחד השלטונות

שר החוץ האירני מנושהר מותאקי הגיע אתמול במפתיע לאפריקה ונפגש עם עמיתו הניגרי על מנת לדון בפרשת הברחת הנשק מאירן לניגריה - כך מדווחים כלי תקשורת זרים.

לפני כשבועיים נתפסה בניגריה ספינה אירנית שהכילה 24 ארגזים המלאים ברקטות בקוטר 107 מ"מ, משגרים, רימונים וחומרי נפץ שהוסתרו במכולות והוסוו כחומרי בניין. מהדיווחים בניגריה עולה כי אנשי המודיעין המקומי נערכו לסיכול ההברחה בעקבות מידע שהתקבל בנושא. ההערכה היא שהמצבור הענק היה אמור להגיע בסופו של דבר לידי החמאס ברצועת עז,  דרך מדינות אפריקה.

במהלך החקירה שביצעו שירותי הביטחון הניגריים, עלו שמותיהם של שני אירנים כחשודים בניהול הברחת הנשק. השניים נמלטו לשגרירות אירן בניגריה מפחד השלטונות, ומאז מטפלת בנושא אירן הרשמית.

בפגישתו עם עמיתו הניגרי, התחייב שר החוץ האירני לשתף פעולה עם החקירה המנוהלת בנושא ולהעביר את הפרטים הרלוונטיים הדרושים לסיום החקירה, וזאת על מנת לסיים את הפרשה במהירות האפשרית ולהשיב לרפובליקה האיסלאמית את החשודים האירנים.  

תפיסת ספינת הנשק מדאיגה מאוד את השלטונות בטהרן, מה שבא לידי ביטוי בין השאר בהגעתו של שר החוץ למדינה והסכמתה לשתף פעולה עם החקירה. הסיבה: במידה ויוכח חד משמעית כי מקורו של הנשק אכן באירן, הרי שהמדינה הפרה את הסנקציות שהוטלו עליה על ידי מועצת הביטחון של האו"ם, שאסרו עליה בין השאר לייצא משטחה כל סוג נשק במישרין או בעקיפין.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק