לשכת ראש הממשלה: אזהרה חמורה מחטיפה בסיני

על בסיס מידע קונקרטי על כוונה לפגוע ביעדים ישראלים בסיני, החליט הערב המטה ללוחמה בטרור לפרסם אזהרת מסע מיוחדת לנוסעים לסיני - ולאלו הנמצאים בה. הסיבה: ארגון המזוהה עם אל-קעידה, שבכירו חוסל בשבוע שעבר בעזה, מתכנן לחטוף ולפגוע בישראלים

לשכת ראש הממשלה פרסמה הערב מפי המטה ללוחמה בטרור אזהרת מסע יוצאת דופן ליוצאים לסיני, לפיה בהתבסס על מידע מהימן הנמצא בידי כוחות הביטחון - חוליה המזוהה עם ארגון הג'יהאד העולמי שוהה בימים אלו באזור ומתכוונת לבצע פיגוע חטיפה של ישראלי או ישראלים השוהים בסיני.

על פי ההודעה, מדובר בפעילים של ארגון "צבא האיסלאם", אותו ארגון שאחד מבכיריו, מוחמד א-נמנם, חוסל בשבוע שעבר על ידי צה"ל והשב"כ. על פי הודעת לשכת ראש הממשלה הערב, א-נמנם עצמו היה מעורב אישית בתכנון הפיגוע, שאנשיו מתכננים להוציא בימים אלה לפועל.

"המטה ללוחמה בטרור קורא לכל הישראלים השוהים בסיני לעזוב את המקום לאלתר", נכתב הערב באזהרת המסע. "משפחות הישראלים השוהים בסיני מתבקשות ליצור עמם קשר ולעדכנם באזהרת מסע זו".

שיתוף פעולה בין המודיעין המצרי והישראלי

היום דיווח המגזין האמריקני "טיימס" כי מצרים היא שהעבירה את המידע המודיעיני שהוביל לחיסולו של א-נמנם, פעיל הארגון המזוהה עם אל-קעידה בשבוע שעבר. המצרים חשפו כי א-נמנם תכנן לתקוף חיילים מכוח השמירה על השלום, המוצבים באזור סיני - ובהם גם חיילים אמריקנים. המידע המודיעיני התקבל הודות לחקירתו של אחד מהפעילים המקורבים לא-נמנם, שנעצר כמה ימים קודם לכן במנהרות בדרכו למצרים.

רק בשבוע שעבר התלונן שר התיירות המצרי זוהיר ג'ראנה כי ישראל מפיצה אזהרות מסע מפני הנסיעה לסיני - רק במטרה לפגוע בכלכלה המצרית. "ישראל מנסה להבריח בכוונה תיירים מסיני באמצעות ההתרעות הללו", אמר ג'ראנה בראיון לעיתון "אל-מסרי אל-יום".

בחודשים האחרונים פרסם המטה ללוחמה בטרור מספר אזהרות מסע לישראלים הנוסעים לסיני, במיוחד על רקע שיגורן של רקטות הגראד בקיץ האחרון - מסיני לכיוון אילת ועקבה שבירדן. למרות זאת, חצו עשרות אלפי ישראלים את הגבול למצרים במהלך חודשי הקיץ.

"התאמנו בעזה - תכננו לבצע פיגועים בישראל"

במקביל, הודיעו היום מקורות ביטחוניים במצרים כי הצליחו לסכל את פעילותו של תא טרור קיצוני שפעל בסיני, ואשר תכנן לפגוע בתיירים ישראליים ובכוחות האו"ם הפועלים באזור. לטענת הגורמים הביטחוניים במצרים, בתא הטרור היה גם מעורב מוחמד א-נמנם, שחוסל בשבוע שעבר על ידי צה"ל והשב"כ.

על פי דיווחים בכלי תקשורת מצריים, בתא הטרור פעלו 25 פעילים המתגוררים באזור סיני, לצד מספר פעילים פלסטינים נוספים הנמנים עם ארגון "צבא האסלאם" ברצועת עזה - ארגון לו היה חלק בחטיפתו של החייל גלעד שליט לפני ארבע שנים ווחצי.

במסגרת הפעילות נגד תא הטרור, החרימו כוחות הביטחון מחשבים, ספרי דת, מוצרי חשמל, חומרי נפץ וציוד טכנולוגי נוסף - בהם ככל הנראה עשתה החולייה שימוש. "הפעילים ככל הנראה התאמנו ברצועת עזה והסתננו דרך המנהות", אמרו גורמים ביטחוניים במצרים.

עוד דווח, כי הפעילות המודיעינית המצרית אחר תא הטרור נמשכה כחודשיים, במסגרתם הצטבר מידע מהימן על כוונת הפעילים לבצע פעולות טרור נגד כוחות שמירת השלום הפועלים בסיני וכן נגד תיירים ישראלים, וכן על כוונת הפעילים להסתנן לתוך ישראל - על מנת לבצע פיגועים בשטחה. "הפעילות המודיעינית נעשתה באל-עריש ורפיח", דווח במצרים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק