תא הטרור של בכיר הג'יהאד נחשף במצרים

כוחות ביטחון מצריים עקבו במשך חודשיים אחר חברי חוליית הטרור שפעלה באזור סיני, עברה במנהרות והתאמנה ברצועת עזה. על החולייה פיקד מוחמד א-נמנם, בכיר ארגון "צבא האסלאם" שחוסל בשבוע שעבר ע"י ישראל. במבצע רחב היקף נעצרו בסיני 25 חבריו, שתכננו לבצע פיגועים נגד תיירים ישראלים וכוחות השמירה על השלום

שבוע אחרי החיסול נחשפת מידת מעורבותו של הפעיל הפלסטיני בפעילות הטרור: מקורות ביטחוניים במצרים הודיעו היום כי הצליחו לסכל את פעילותו של תא טרור קיצוני שפעל בסיני, ואשר תכנן לפגוע בתיירים ישראליים ובכוחות האו"ם הפועלים באזור.

לטענת הגורמים הביטחוניים במצרים, בתא הטרור היה גם מעורב מוחמד א-נמנם, בכיר בארגון "צבא האסלאם" ברצועת עזה, שחוסל בשבוע שעבר על ידי צה"ל והשב"כ.

על פי דיווחים בכלי תקשורת מצריים, בתא הטרור פעלו 25 פעילים המתגוררים באזור סיני, לצד מספר פעילים פלסטינים נוספים הנמנים עם ארגון "צבא האסלאם" ברצועת עזה - ארגון לו היה חלק בחטיפתו של החייל גלעד שליט לפני ארבע שנים ווחצי.

"התאמנו בעזה - תכננו לבצע פיגועים בישראל"

במסגרת הפעילות נגד תא הטרור, החרימו כוחות הביטחון מחשבים, ספרי דת, מוצרי חשמל, חומרי נפץ וציוד טכנולוגי נוסף - בהם ככל הנראה עשתה החולייה שימוש. "הפעילים ככל הנראה התאמנו ברצועת עזה והסתננו דרך המנהות", אמרו גורמים ביטחוניים במצרים.

עוד דווח, כי הפעילות המודיעינית המצרית אחר תא הטרור נמשכה כחודשיים, במסגרתם הצטבר מידע מהימן על כוונת הפעילים לבצע פעולות טרור נגד כוחות שמירת השלום הפועלים בסיני וכן נגד תיירים ישראלים, וכן על כוונת הפעילים להסתנן לתוך ישראל - על מנת לבצע פיגועים בשטחה. "הפעילות המודיעינית נעשתה באל-עריש ורפיח", דווח במצרים.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק