השכול הכה במשפחה פעמיים: 12 שנה אחרי שברק נפל - עמיחי נהרג

בצהריים הותר לפרסום כי רס"ן עמיחי איטקיס נהרג בהתרסקות מטוס ה-F-16i במכתש רמון. לפני 12 שנה שכלה משפחת איטקיס משדה ורבורג את בנה הבכור ברק, שנפל במהלך שירותו הצבאי. "הוא אהב אהבת נפש והיה חבר קרוב לאחיו עמיחי", כתבו בני משפחתו בגלעד שהקימו לזכרו

12 שנה אחרי שאיבדה את בנה הבכור ברק, שנפל במהלך שירותו הצבאי, נאלצת משפחת איטקיס להתמודד עם בשורה קשה נוספת. בצהריים עודכנו בני המשפחה כי עמיחי בן ה-28, טייס חיל האוויר משדה ורבורג, נהרג בהתרסקות מטוס ה-F-16i אמש במכתש רמון.

סג"מ ברק ז"ל נפל ב-8 בפברואר 1998 בעת מילוי תפקידו בחיל הים. הוא שירת על ספינת הטילים אח"י משגב, סיים בהצלחה קורס קצינים והוכשר כקצין כוח אדם ומשאבי אנוש. ברק היה בן 19 במותו.

"ברק אהב אהבת נפש והיה חבר קרוב לאחיו עמיחי", כתבו בני משפחתו בגלעד שהקימו לזכרו, "ב-20שנותיו הקצרות זכינו לרוות נחת, אהבה וגאווה מברק ילדנו האהוב והאוהב. דרך חייו תאיר כברק את דרכנו וזכרונו ילווה אותנו לעד".

חוד החנית

ההתרסקות אירעה סמוך ל-20:00, כשהמטוס צלל לקרקע במהלך טיסת אימון. מטוס F-16i, המכונה גם "סופה", נחשב למטוס הקרב המתקדם ביותר מסוגו בצה"ל ובעולם, וזוהי תאונה ראשונה שלו. בעקבות ההתרסקות מינה מפקד חיל האוויר ועדת חקירה והורה לעצור את טיסות האימונים של המטוס.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

אסון במכתש רמון - סיקור מיוחד:

תזכורת: אסונות התעופה של חיל האוויר

המטוס שהתרסק: חוד החנית של חיל האוויר

ספר המחזור של עמיחי: הוא כמו ציפור