אותרו גופות הטייס והנווט שהתרסקו במכתש רמון

בתום חיפושים ארוכים, נמצאו גופותיהם של הטייס רס"ן עמיחי איטקיס בן ה-28 משדה ורבורג והנווט רס"ן עמנואל לוי בן ה-30 ממעלה אדומים, שהיו על מטוס ה-F-16i שהתרסק אמש במכתש רמון. הודעה נמסרה לבני המשפחה

החשש הכבד התממש: אחרי שעות ארוכות של חיפושים, נמצאו הבוקר גופותיהם של הטייס רס"ן עמיחי איטקיס בן ה-28 משדה ורבורג והנווט רס"ן עמנואל לוי בן ה-30 ממעלה אדומים, שהיו על מטוס ה-F-16i שהתרסק אמש במכתש רמון. הודעה נמסרה לבני משפחותיהם.

מטוס הקרב מדגם "סופה" יצא מבסיס רמון בשעה 20:00 לטיסת אימונים שגרתית כחלק משתי רביעיות מטוסים מבסיס רמון שדימו קרבות אוויר. לאחר זמן קצר, כשהיו בגובה רב, החל לפתע לצלול אחד המטוסים והתרסק. טייס של מטוס נוסף שהיה באוויר דיווח לאחר המקרה כי ראה את כלי הטיס בוער על הקרקע.

כשהתקבל הדיווח על כך שאבד הקשר עם המטוס, יצאו כוחות חילוץ והצלה רבים לסרוק את האזור עד שלבסוף אותרו גופות שני הקצינים.

על פי ההערכות ההתרסקות היא תוצאה של טעות אנוש שנבעה מאובדן התמצאות במרחב, ולא מכשל טכני של המטוס החדיש. בשעות הצהריים נמצאה הקופסה השחורה של המטוס, וכעת ייבדקו נסיבות האסון. הקופסה תישלח לבחינה מיוחדת במעבדה בארצות הברית.

בעקבות האירוע הורה מפקד חיל האוויר אלוף עידו נחושתן להקים ועדת חקירה לבדיקת נסיבות האירוע, וכמו כן להפסיק מיד את טיסות האימונים של מטוסי הסופה.

ביולי: שישה חיילי צה"ל נהרגו בהתרסקות מסוק ברומניה

בחודש יולי האחרון נהרגו שישה חיילי צה"ל שלקחו חלק באימון של חיל האוויר בשמי רומניה. השישה טסו במסוק תובלה מדגם יסעור, והתנגשו בצלע הר. שמות ההרוגים באסון: סא"ל אבנר גולדמן ז"ל, סא"ל דניאל שיפנבאור ז"ל, רס"ן יהל קשת ז"ל, רס"ן ליאור שי ז"ל, סגן ניר לקריף ז"ל ורס"ל אורן כהן ז"ל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

אסון במכתש רמון - סיקור מיוחד:

תזכורת: אסונות התעופה של חיל האוויר

אחיו של עמיחי נהרג לפני 12 שנים במהלך שירותו הצבאי

המטוס שהתרסק: חוד החנית של חיל האוויר

ספר המחזור של עמיחי: הוא כמו ציפור