התרסקות המטוס במכתש רמון: חשש כבד לחיי הנעדרים

הותרו לפרסום שמותיהם של טייס ונווט חיל האוויר שנעדרים בדרום בעקבות התרסקות מטוסם אמש במכתש רמון. הטייס הוא רס"ן עמיחי איטקיס בן 28, תושב שדה ורבורג. הנווט: רס"ן עמנואל לוי בן 30 ממעלה אדומים. לזירת האסון הגיעו מפקד חיל האוויר ואנשי הרבנות הצבאית

אסון באוויר: דובר צה"ל התיר הבוקר לפרסום את שמותיהם של טייס ונווט חיל האוויר שמוגדרים נעדרים לאחר שמטוסם, מסוג F-16i התרסק אמש באזור מכתש רמון במהלך טיסת אימונים שגרתית. הטייס הוא רס"ן עמיחי איטקיס, תושב שדה ורבורג בן 28. עמו במטוס היה הנווט רס"ן עמנואל לוי, בן 30 ממעלה אדומים.

בצה"ל הוסיפו כי קיים חשש גדול לחייהם ומשפחותיהם קיבלו הודעה על אודות ההתרסקות. מפקד חיל האוויר האלוף עידו נחושתן, שהורה להקים ועדת חקירה לבדיקת נסיבות האירוע ולהפסיק מיד את טיסות האימונים של מטוסי הסופה, הגיע הבוקר לזירת ההתרסקות. במקום נמצאים גם אנשי הרבנות הצבאית שמנסים לסייע באיתור שני הקצינים.

גורם צבאי סיפר כי המטוס יצא מבסיס רמון בשעה 20:00 לטיסת אימונים שגרתית כחלק משתי רבעיות מטוסים מבסיס רמון שיצאו לדמות קרבות אוויר. לאחר זמן קצר, כשהיו בגובה רב החל לפתע לצלול אחד המטוסים והתרסק. טייס של מטוס נוסף שהיה באוויר דיווח לאחר המקרה כי ראה את המטוס בוער על הקרקע.

על פי ההערכות התרסק המטוס בשל טעות אנוש שנבעה מאובדן התמצאות במרחב, ולא מכשל טכני של המטוס החדיש.

החיפושים נמשכים

כוחות גדולים בהם יחידת חילוץ הר נגב, צוותי מד"א וחיילים פועלים במטרה לאתר את שני הנעדרים. "זה שטח ענק", הסביר ל"ידיעות אחרונות" אחד המתנדבים והוסיף: "אנחנו צריכים לחפש בשטח של עשרות קילומטרים ואין לנו שטח מוגדר".

מטוסים ומסוקים של חיל האוויר סייעו במהלך הלילה לכוחות הרבים בשטח, והפילו פצצות תאורה כדי להקל על החיפושים באפלה השוררת במקום. גורמים בצה"ל סיפרו כי לגופם של חיילים מוצמד לפני כל טיסה מכשיר איתור אלקטרוני, אך מסיבה שאינה ברורה לא ניתן לאתר בעזרתו את הטייסים הנעדרים.

תזכורת: שישה חיילי צה"ל נהרגו בהתרסקות מסוק ברומניה

בחודש יולי האחרון נהרגו שישה חיילי צה"ל שלקחו חלק באימון של חיל האוויר בשמי רומניה. השישה טסו במסוק תובלה מדגם יסעור, והתנגשו בצלע הר. שמות ההרוגים באסון: סא"ל אבנר גולדמן ז"ל, סא"ל דניאל שיפנבאור ז"ל, רס"ן יהל קשת ז"ל, רס"ן ליאור שי ז"ל, סגן ניר לקריף ז"ל ורס"ל אורן כהן ז"ל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

תזכורת: אסון התרסקות מסוק היסעור ברומניה

3 מהרוגי האסון הועלו בדרגה

6 משפחות התבשרו: "הבן נעדר"

כך כנראה התרסק מסוק היסעור