פרסום ראשון: מנכ"ל המשרד לביטחון פנים התפטר

אל"מ במיל' חגי פלג העביר מכתב התפטרות לשר אהרונוביץ', זאת לאחר שנפתחה חקירה כנגדו בחשד להטרדה מינית והתנכלות לאחת מהיועצות החיצוניות של המשרד. במכתב כתב פלג לשר כי הוא מבקש שהבירור בעניינו יהיה "יעיל וזריז"

התפטרות מפתיעה במשרד לביטחון פנים: אל"מ במילואים חגי פלג העביר הערב מכתב התפטרות לשר יצחק אהרונוביץ', בו הוא מודיע על סיום תפקידו כמנכ"ל המשרד.

נגד פלג, לשעבר קצין בכיר בסיירת מטכ"ל, מתנהלת חקירה שנפתחה לאחר תלונתה של יועצת חיצונית למשרד כי הוא מתנכל לה ומטריד אותה מינית.

פלג קיים היום פגישה עם בכיר אחר במשרד, ולאחר שסיים את הפגישה הבין כי זו עלולה להתפרש כשיבוש הליכי חקירה. במכתב שהעביר לשר כתב פלג כי הוא טעה כשקיים פגישה זו עם אותו בכיר במשרד והוסיף כי הוא מבקש שהבירור בעניינו יהיה "יעיל וזריז". 

במשרד לביטחון פנים הגיבו הערב על התפטרותו של פלג. "המנכ"ל התפטר על רקע פגישה שהתקיימה היום בינו לבין עובד בכיר במשרד, במהלכה אמר המנכ"ל לאותו עובד דברים מסיוימים המתייחסים לבדיקה שככל הנראה מתנהלת בעניינו. המנכ"ל הבהיר כי לא הייתה כל כוונה לפגוע בצורה כלשהי בהליך הבדיקה ואף לא לסבך את אותו עובד בהליך לא תקין כלשהו. עם זאת, הוא רואה בעצם קיום הפגישה ובדברים שאמר במהלכה משום טעות חמורה בשיקול דעת ומעידה שאינה ראויה למעמדו ולתפקידו", נמסר מדוברות המשרד.

עוד הודיעו כי "ברקע הדברים עומדת פנייה של יועצת חיצונית המועסקת במשרד לשר לביטחון פנים, הטוענת שהמנכ"ל ניסה במשך תקופה ארוכה לפגוע בה ובמעמדה המקצועי ולעיתים תוך שימוש באלימות מילולית והטרדות. המנכ"ל הודיע לשר כי הוא דוחה את הטענות שהועלו כלפיו וכי הוא מעמיד עצמו לאלתר לכל בירור ובדיקה ברשויות האמונות וקורא להם לזרז ככל האפשר את בירור העניין".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק