אסון השייטת: גם סוריה יירטה את תשדורות המזל"ט הצה"לי

הוועדה הצבאית שבדקה את אסון השייטת שבו נהרגו 12 לוחמים קובעת כי לא רק אנשי חיזבאללה - אלא גם בסוריה קלטו את תשדורות המזל"ט שהביאו לחשיפת הכוח בלבנון. הוועדה הוקמה בעקבות התמונות שפרסם נסראללה לפני 3 חודשים, אבל משפחות ההרוגים לא מסתפקים בה ובשיחה עם מפקד חיל הים דורשים בדיקה חיצונית

מחלוקת בין צה"ל לבין משפחות הרוגי אסון השייטת - האם להקים ועדת חקירה או להסתפק בממצאי הוועדה הקיימת? בשבוע שעבר נפגש מפקד חיל הים האלוף אליעזר (צ'ייני) מרום נפגש עם הוריו של לוחם השייטת גל רודובסקי ז"ל והציג להם את עיקרי דוח הוועדה שבחנה את יירוט התשדורת הצבאית על ידי החיזבאללה - מה שהוביל למארב מתוכנן ולמותם של 12 לוחמי השייטת.

בפגישה התגלה גם עולה כי חיזבאללה לא היה היחיד שיירט את תשדורות המזל"ט, אלא גם בסוריה ראו וידעו על כל צעד ושעל של הכוחות מעבר לגבולות האויב.

הוועדה הנוכחית הוקמה לאחר שמנהיג חיזבאללה חסן נסראללה פרסם בחודש אוגוסט האחרון את התמונות שיורטו מהמזל"ט. התמונות הללו, ומסקנות הוועדה הנוכחית, סותרות באופן מוחלט את אותה ועדה שהתכנסה מיד לאחר האסון וקבעה כי מערב החיזבאללה היה מקרי.

הייתה זו פגישה טעונה וכואבת בין הצדדים. האלוף מרום אמנם הציג בפני המשפחה את עיקרי הדוח, אך לא השאיר אותו בידיה. כעת דורשים בני המשפחות השכולות - הקימו ועדת חקירה שתכריע כיצד ייתכן ששתי ועדות צבאיות שונות הגיעו למסקנות הפוכות.

מפקד חיל הים: אין בסמכותי להקים ועדה נוספת

מפקד חיל הים האלוף אליעזר (צ'ייני) מרום (חדשות 2)
"הגיעו למסקנה שהטענות של המשפחה בהקשר הספציפי הזה נכונות, וזאת מבלי לפגוע במידע הסודי", אמר היום עו"ד ד"ר שמואל סעדיה, פרקליטה של משפחת רודובסקי.

מהדברים שעלו בפגישה הטעונה בין מפקד חיל הים לבני משפחת רודובסקי, עולה כי האלוף טען בפני בני המשפחה כי אין זה בסמכותו להמליץ על ועדה נוספת. "יש חשיבות לגלות את האמת ומי שטעה - הרמטכ"ל דאז אמנון ליפקין שחק, מפקד חיל הים אלכס טל ומי שהיה מפקד השייטת אלי גליקמן - שיגיעו ויבקשו סליחה", אמרו בני המשפחה בפגישה.

כמה מן המשפחות השקולות החליטו בינתיים לעתור לבג"צ בשבוע שעבר, אך עתירתם נדחתה - ומפקד חיל הים, למרות הכל, עובר בין המשפחות ומעדכן אותן בממצאים.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק