תקיפת חיל האוויר בשבת הופסקה פעמיים

סא"ל א', מפקד הטייסת שביצעה את התקיפה ברצועת עזה במוצ"ש, מספק הצצה למבצע שנראה לעיתים שגרתי, אך יכול להיות גם מסובך. "זיהינו עוברי אורח בלתי מעורבים ונאלצנו לעצור הכל פעמיים. פשוט עוצרים ומחכים שיזוזו עוברי האורח", אמר בראיון לאתר חיל האוויר. "האתגר הוא לא לעשות טעות באזור הרגיש שבו פעלנו", הוסיף

בתגובה לירי רקטת הקסאם בבוקר יום שבת אל שטח המועצה האזורית שדות נגב, תקפו באותו לילה מטוסי חיל האוויר שני יעדי טרור בחאן יונס וברפיח שבדרום הרצועה. כעת חושף מפקד הטייסת שההתקפה כמעט והופסקה - פעמיים.

בראיון לאתר האינטרנט של חיל האוויר, אמר סא"ל א' כי "מאחר ויצאנו למשימה מאורגנת ומתוכננת היטב, לא הייתה בעיה לפגוע במטרה בצורה מדויקת. המשימה עצמה אינה מסובכת, אבל האתגר הוא לא לעשות טעות באזור הרגיש שבו פעלנו, סמוך לשטח מיושב ועל התפר שבין מדינת ישראל ומצרים".

"זיהינו עוברי אורח בלתי מעורבים ונאלצנו לעצור הכל פעמיים. פשוט עוצרים, מחכים שיזוזו עוברי האורח ושבים לפעילות. אבל בסוף הכל עבר חלק וזה היה היעד", הוסיף מפקד הטייסת. "בסך -הכל, אנשים בטייסת מאוד נכונים לעזור באירוע כזה. הגוף הטכני פעל יפה מאוד ומיד הגיעו גם טלפונים מטייסים שרצו לסייע ולעזור. בשורה התחתונה, בשביל זה אנחנו פה".

פעיל ועדות ההתנגדות חוסל, נורתה רקטה - ובוצעה התקיפה

בדובר צה"ל אישרו את הפרטים, וסיפרו כי הטייסים זיהו פגיעות מדויקות במטרות וכן זוהו מספר פיצוצי משנה, המעידים על כך שבמקום התבצעה פעילות טרור. כל המטוסים שהשתתפו בתקיפה בעזה שבו בשלום לבסיסם. עוד הוסיפו בצה"ל כי לא יסבלו שם כל ניסיון לפגיעה באזרחי ישראל ובחיילי צה"ל. "נמשיך לפעול בנחישות ובעוצמה כנגד גורמי הטרור ומשגרי הקסאמים לעבר שטח ישראל".

בשבת בבוקר נורתה רקטת קסאם שנחתה בשטח פתוח במועצה האזורית שדות נגב. גדודי "סלאח א-דין" מוועדות ההתנגדות העממית בעזה לקחו אחריות לירי, ואמרו כי מדובר בתגובה על חיסולו של פעיל הארגון על ידי השב"כ מוקדם יותר השבוע.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק