חמאס על הריסת המסגד: "פשע ציוני, זו מלחמת דת"

גינויים ואיומים בעזה בעקבות הריסת המסגד ברהט הלילה: אחד מדוברי חמאס מכנה את הפעולה "מלחמת דת שמנהלים הציונים" ומאיים: "הפגיעה במסגדים - ראשית קצו של הכיבוש". גם בעולם מגנים את פעולת המשטרה

בחמאס לא מבזבזים זמן יקר ומנצלים את העימות החריף בלילה ברהט כדי להלהיט את הרוחות: בארגון מכנים את הריסת המסגד בעיר רהט בדרום, כ"מלחמת דת מצדה של ישראל". אחד מדוברי התנועה, מושיר אל-מסרי, המכהן גם כחבר בפרלמנט הפלסטיני, הצהיר כי הפעולה "מעידה כי קיים איום ישראלי להרוס מסגדים נוספים באזור הנגב".

"הפשע הציוני הזה, לצד פשעים נוספים, מעידים על מידת היהירות של הכיבוש, וכן על מלחמת הדת נגד המקומות הקודשים למוסלמים", אמר היום דובר חמאס. "שלטון הכיבוש הפך את המסגדים למטרה ישירה, ורוצה לעקור מהאדמה את המוסלמים".

לאחר מכן, איים אל-מסרי: "הפגיעה במסגדים ובמקומות הקדושים היא ראשית קצו של הכיבוש הציוני, משום שהפשעים הללו תחזק את הקשר של עמנו הפלסטיני למקומות הקדושים". לדבריו, "בעלי האדמות יגנו עליהן הכוח". גורמים פלסטיניים נוספים גינו את הריסת המסגד במהלך היום, וכך גם ברחבי העולם הערבי - שם סיקרו בהרחבה את הפרשה.

שביתה כללית ברהט

הבוקר הכריזה עיריית עיריית רהט על שביתה כללית, במסגרתה יושבתו מערכת החינוך, השרותים העירוניים וחיי המסחר. זאת, במחאה על הריסת המסגד הלילה על ידי פקחים של מינהל מקרקעי ישראל.

כוחות גדולים של כ-700 שוטרים ואנשי מנהל מקרקעי ישראל הרסו את המסגד, לאחר שנבנה לאחרונה על ידי הפלג הצפוני של התנועה האיסלמית ללא היתר. באזור פרצו מהומות, כשמאות מתושבי העיר החלו להפגין נגד ההריסה וחלק מהם אף יידו אבנים לעבר השוטרים.

למרבה המזל, לא היו נפגעים בתקרית, אך ההתפרעויות נמשכו זמן רב גם לאחר סיום ההריסות. המתפרעים אף הביעו את זעמם כלפי ראש עיריית רהט פאיז אבו-סהיבן וקראו לו להתפטר לאלתר במחאה על הריסת המסגד. כמה מהמפגינים פוזרו על ידי גז מדמיע וחלקם נעצרו על ידי כוחות המשטרה.

מהמשטרה נמסר כי המסגד נהרס לאחר שנבנה באופן בלתי חוקי, ובתום הליכי הידברות עם ההנהגה המקומית שלא צלחה. כמו כן, הדגישו במשטרה כי על מנת שלא לפגוע ברגשות המאמינים, הוצאו כל תשמישי הקדושה מהמסגד בטרם נהרס.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק