המשתתף הנוסף בביקור המדיני של רה"מ: יאיר נתניהו

בנו הבכור של ראש הממשלה קיבל חופשה מצה"ל והמריא הלילה עם הוריו לארצות הברית, שם ילווה את אביו בביקורו המדיני. ההודעה על הצטרפותו של יאיר התקבלה זמן קצר לפני הממראה. ממשרד ראש הממשלה נמסר: התקבלו כל האישורים להצטרפותו

טיסה משפחתית או מדינית? בנו הבכור של ראש הממשלה יאיר נתניהו, המשרת בימים אלו כחייל בסדיר, הצטרף במפתיע לביקורו המדיני של אביו בארצות הברית.

הדיווח על השתתפותו הבלתי צפויה של יאיר התקבלה באמצע הלילה, אך אינה מצוינת בהודעה הרשמית של משרד ראש הממשלה. בדיווח על הצטרפות יאיר לטיסה נכתב כי התקבלו כל האישורים המתאימים והטיסה אושרה על פי הנוהל. בנוסף צויין כי משפחת נתניהו תישא בעלויות הטיסה והשהות שלו.

על פי הדיווח יציאתו לחו"ל של בנו של ראש הממשלה, התבצעה במסגרת תנאי השירות הקבועים בפקודות צה"ל, המאפשרת לחייל בסדיר לבקש פעמיים במהלך שירותו לממש את ימי חופשתו מחוץ לישראל.

ראש הממשלה נתניהו, שצפוי לנאום בפני הקהילות היהודיות בארצות הברית ואף לערוך פגישות מדיניות עם סגן הנשיא ג'ו ביידן ומזכירת המדינה הילארי קלינטון, ילווה על ידי אשתו ובנו, שהתגייס לפני ביולי בשנה שעברה לשירות בחטיבת דובר צה"ל.

מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "רב"ט יאיר נתניהו יצא לחופשה פרטית בחו"ל לאחר שקיבל את כלל האישורים הדרושים, כפי שנהוג ולפי כל הפקודות".

על הפרק: נסיגה מרג'ר

מחר צפוי נתניהו להיפגש עם מזכ"ל האו"ם באן קי-מון במטה הארגון בניו יורק. הוא מתכוון להציג בפניו את עבודת המטה שנעשתה בישראל לגבי הסדר מקיף שיאפשר את יציאת צה"ל בהסכמה מחלקו הצפוני של הכפר רג'ר.

ראש הממשלה אף צפוי להודיע למזכ"ל האו"ם כי הוא סומך את ידיו על הצעה זו, שעיקריה נידונו בתקופה האחרונה עם בכירי כוח יוניפי"ל. ראש הממשלה יעדכן את מזכ"ל האו"ם כי בכוונתו להביא את ההצעה לדיון ולאישור בקבינט המדיני-ביטחוני שיתכנס לאחר שובו מארה"ב.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק