דיווח: חיזבאללה הקים מערך אווירי לעימות הבא עם ישראל

עיתון כוויתי מדווח כי לפי מקורות המקורבים להנהגת חיזבאללה, לארגון יש לפחות שלושה סוגים שונים של מזל"טים שיכולים להגיע לטווח רחוק ולתקוף מטרות קרקעיות, וכן מטוס מתקדם שהתקבל מאירן. על פי הדיווח, נסראללה הורה להשתמש במערך אווירי זה בעימות הבא עם ישראל

נסראללה הורה להשתמש בנשק בעימות הבא (חדשות 2)

חיזבאללה מנסה להתחרות בעליונות האווירית של ישראל: הארגון הצליח להקים מערך אווירי שלם שהתקבל מאירן, הכולל מטוס תקיפה ומזל"טים, כך פורסם היום בעיתון "א-סיאסה" היוצא לאור בכווית.

לפי מקורות המקורבים להנהגת הארגון, לחיזבאללה יש לפחות שלושה סוגים שונים של מזל"טים שיכולים להגיע לטווח רחוק ולתקוף מטרות קרקעיות.

אותם מקורות מדווחים, כי מנהיג חיזבאללה חסן נסראללה, הורה להשתמש במערך אווירי זה בעימות הבא עם ישראל. את כלי הטיס הללו העבירו לחיזבאללה משמרות המהפכה של אירן. על פי הדיווח, טהרן הקצתה תקציב גבוה עבור הפרויקט.

האו"ם יזהיר מהמשך חימוש חיזבאללה

ביום רביעי פרסמנו כי האו"ם יפרסם דו"ח בו יזהיר מפני המשך חימושו של ארגון חיזבאללה. כלי התקשורת הלבנוניים דיווחו כי באן קי מון סיים להכין דוח העוסק ביישום החלטה 1701 של מועצת הביטחון - שהתקבלה בתום מלחמת לבנון השנייה. מאז תום המלחמה, ממשיכה מועצת הביטחון לעקוב אחר יישומו, ובדוח שיפורסם בקרוב תוענק התייחסות נרחבת לתקרית הירי הקטלנית בגבול לפני שלושה חודשים.

בדוח תימתח ביקורת חריפה על המשך התנהלותו של ארגון חיזבאללה באזור הדרום. הדוח יאשים את הארגון בהמשך התחמשות, התעלמות מהחלטת מועצת הביטחון 1701 ופגיעה בחופש הפעולה של צבא לבנון וכוחות יוניפי"ל בדרום לבנון. "חיזבאללה גם ממשיך להבריח נשק לשטח פעילותו של יוניפי"ל מדרום לנהר הליטאני", נכתב בדוח.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק