אחד הצעירים שהותקף בעיסאוויה: "חשבנו שהם יבצעו בנו לינץ'"

3 צעירים וידידה מאוסטרליה שלומדת ב"בצלאל" יצאו לפאב, אך טעו בדרך ונכנסו לעיסאוויה. הם הותקפו בידי המון פלסטיני משולהב בבלוקים, אבנים, מוט ברזל ועוד. שעה קלה אחרי האירוע הם שחזרו את הדרמה מול מצלמות חדשות 2 ואמרו: "היה להם בעיניים מבט של 'באנו להרוג אתכם'"

"היה להם בעיניים מבט של 'באנו להרוג אתכם, לעצור את הרכב ולגמור אתכם'" - במילים אלו סיכם אסף בן ארי, נהג הרכב שניצל מלינץ' בעיסאוויה שבירושלים את הדרמה שעבר עם חבריו. "הגענו למחסום וקיבלנו מטר של אבנים בפנים", אמר.

"זרקו עלינו צינור ברזל שפשוט ניפץ את השמשה הקדמית שלנו", הוסיף בן ארי. "למזלנו יצאנו בלי שריטה. אני אפילו לא יודע איך. כל הזמן עבר לנו בראש סרט שהם יעצרו את האוטו ויעשו בנו לינץ'", שיחזר בן ארי.

ניצלו בנס מלינץ'

טעות קטנה בניווט הייתה עלולה להסתיים באסון כבד כששלושה צעירים מגבעתיים, שהגיעו אמש לירושלים לבקר ידידה מאוסטרליה הלומדת בבית הספר "בצלאל", טעו בדרך, נכנסו לכפר עיסאוויה שבמזרח העיר והותקפו על ידי כ-20 צעירים תושבי הכפר. 
 
על פי החשד, קבוצת צעירים פלסטינים שהבינו שמדובר ברכב של ישראלים רגמו את מכוניתם של הצעירים באבנים, לבנים וגדר תיל מגולגלת וניפצו את שמשותיה. הישראלים, שלא מכירים את האזור, הצליחו בשניות האחרונות להימלט מהכפר מבלי שאיש מהם נפגע. כוח של משמר הגבול שהוזעק למקום פגש אותם ביציאה מהכפר ואחר כך הניס את מיידי האבנים.

"ילד בן 13 צחק צחוק מרושע וכיוון אותנו למרכז הכפר"

"אספנו את החברה האוסטרלית מ'בצלאל' ורצינו לנסוע לרחוב בן יהודה בעיר לצאת לבלות בפאב", אמר בן ארי. "אני לא מכיר את ירושלים. הידידה ניסתה לכוון אותנו אבל גם היא התבלבלה". אסף הדגיש כי הם לא ראו שום שלט הכוונה. "בדיעבד יש שלט אבל הוא קטן ולא ראינו אותו, בטוח שאף אחד אחר לא יראה", סיפר.

"לפתע הגענו לרחוב שקט, לא הבנו איפה אנחנו", שיחזר הצעיר שהותקף. "בצד עמד ילד שנראה בן 13. שאלנו אותו איך מגיעים לרחוב אליו היינו צריכים להגיע, ואז הוא צחק צחוק מרושע ואמר שהוא קורא למישהו שמדבר עברית. הוא נתן לנו הנחיות, אבל הסתבר שהוא כיוון אותנו לתוך הכפר ואז הבנתי שאנחנו בבעיה רצינית".

"זרקו עלינו מוט ברזל, הרגשתי כמו בסרט פעולה"

בשלב הזה כבר היה ברור לצעירים שמדובר במתקפה מאורגנת של תושבי הכפר. "תכננתי לעשות פרסה ולצאת משם, אבל זה היה רחוב צר, היינו חייבים לרדת עד סופו כדי להסתובב", הוא מוסיף. "קלטנו שאנחנו בלב שכונה ערבית. כשניסינו לצאת, הם חסמו את היציאה: שמו כסאות, גדר תיל מגולגלת ועוד חפצים. בהתחלה היו כעשרה ערבים, אבל כל הזמן הופיעו עוד. הם זרקו לבנה על השמשה האחורית של האוטו. התקשרתי למשטרה וניסיתי להסביר איפה אנחנו, אבל עד אז הבנתי שאנו מוקפים מכל הכיוונים".

"חשבנו לצאת ולהתחבא בחולות, אבל הבנו שזה בלתי אפשרי. אז פשוט התחלתי לנסוע, סחטתי את דוושת הגז ונסעתי בסביבות ה-110 קמ"ש ברחוב החד סטרי. יצאתי בסוף דרך המחסום שהם הקימו, עליתי עליו עם האוטו. בשלב הזה היו כבר יותר מ-15 ערבים. אחד זרק מוט ברזל על השמשה הקדמית. גררתי את הגדר כל הדרך, היו ניצוצות וגיצים. הרגשתי כמו בסרט פעולה".

המידע הראשוני הגיע במייל האדום של חדשות 2 באינטרנט

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק