הרמטכ"ל: "לוקחים את האיומים של אירן ברצינות"

רא"ל גבי אשכנזי ערך הבוקר ביקור במגדל העמק, שם קיבל אזרחות כבוד ושוחח עם תלמידים לקראת גיוס. בין היתר דיבר אשכנזי על האיום האירני, ואמר כי "צה"ל היום הוא צבא חזק בכדי לתת מענה גם לקריאות מכיוונו של אחמדינג'אד". הרמטכ"ל שיבח שוב את פעולת השייטת על ה"מרמרה", וציין: "צה"ל הוא הצבא המוסרי ביותר בעולם"

"צה"ל היום הוא צבא חזק בכדי לתת מענה גם לקריאות מכיוונו של אחמדינג'אד. אנחנו לוקחים את הקריאות האלה ברצינות" – כך אמר הבוקר הרמטכ"ל גבי אשכנזי במהלך שיחה עם תלמידים לקראת גיוס במגדל העמק.

אשכנזי נפגש במהלך הביקור במגדל העמק עם ראש העיר אלי ברדה, שוחח עם תלמידי כיתות י"א וי"ב מבתי הספר התיכונים "אורט רוגוזין" ו"מפתן פסגות" בעיר ולבסוף ביקר במוסדות החינוך של הרב גרוסמן.
 
ראש העיר אף העניק לרמטכ"ל אזרחות כבוד מטעם מגדל העמק, "על תרומתו במשך שנות דור למען ביטחון ישראל ועל פועלו לשיפור רמת הכשירות והמוכנות להתמודדות עם האתגרים העומדים בפני עם ישראל ומדינת ישראל".
 
בהמשך הביקור נערך מפגש של הרמטכ"ל עם תלמידי כיתות י"א וי"ב במהלכו שוחח עם תלמידים על חשיבות וערך השירות בצה"ל ועל פעילות צה"ל בגזרות השונות וכן ענה על שאלותיהם. אשכנזי פנה לתלמידים ואמר: "בבוא היום נעביר אליכם את לפיד ההנהגה, נעביר אליכם את האחריות על בטחון המדינה. אתם תקבעו את פניה, כך חיינו אנו לפני שנים וכך אתם".
 
הרמטכ"ל שיבח את פעולתם של לוחמי השייטת במהלך ההשתלטות על המרמרה. "צה"ל הוא הצבא המוסרי ביותר בעולם, הלוחמים ירו אך ורק כאשר נשקפה להם סכנת חיים", לדבריו.