גרפיטי בבית הפרקליט הצבאי: "בוגד"

אלמונים הגיעו בשעות הלילה המאוחרות לביתו של הפרקליט הצבאי הראשי אביחי מנדלבליט וריססו במקום כתובות נאצה. בין היתר נכתב בכתובות "מנדלבליט בוגד". דובר צה"ל מסר בתגובה: צבר האירועים האחרונים סביב הפרקליט הצבאי הינו חמור ומסוכן ומהווה נורה אדומה לכולנו"

קציני צה"ל תחת מתקפה: על קיר ביתו של הפרקליט הצבאי הראשי אביחי מנדלבליט, רוססו הלילה כתובות נאצה על ידי אלמונים. בין היתר נכתב במקום "מנדלבליט בוגד".

המשטרה פתחה בחקירת האירוע שהתרחש בביתו של מנדלבליט בפתח תקווה. מבדיקה ראשונית במקום התגלו מנשרים שהוצמדו לשמשות כלי הרכב שחנו באזור שעליהם נכתב "מנדלבליט, אל תפריע לנו להילחם", ו"הורד ידך מחייל ישראל".

על פי הערכה, מעשה הוונדילזם בוצע בעקבות מעורבותו של הפרקליט בהעמדת חיילים לדין בעקבות דוח גולדסטון שבדק את פשעי צה"ל במבצע "עופרת יצוקה" ברצועת עזה.

"הרמטכ"ל מגבה את הפרקליט"

מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "צבר האירועים האחרונים סביב הפרקליט הצבאי הראשי האלוף אביחי מנדלבליט הינו חמור ומסוכן ומהווה נורה אדומה לכולנו. הפצת הכרוזים לפני מספר שבועות כמו גם כתובות הנאצה שרוססו היום סמוך לביתו של הפצ"ר יש בהם ניסיון ברור להלך אימים על קצין בכיר בצה"ל, למנוע ממנו לבצע את תפקידו ובכך לפגוע בצה"ל ובשלטון החוק".

"הרמטכ"ל רב אלוף גבי אשכנזי מגבה את פעילותו והחלטותיו של הפרקליט הצבאי הראשי שתכליתן שמירה על החוק, על הערכים והנורמות בצה"ל כצבא יהודי מוסרי הפועל ע"פ רוח צה"ל ומגנה בכל לשון את ההתנכלויות לפצ"ר ולמשפחתו", לשון התגובה.

 רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק