ראש אמ"ן: אירן מסוגלת לייצר פצצה גרעינית

האלוף עמוס ידלין אמר היום בדבריו האחרונים בפני ועדת החוץ והביטחון של הכנסת כי אירן מסוגלת כיום לייצר פצצת אורניום אחת לפחות, ובעתיד גם שתיים. ידלין התייחס בנוסף לסוריה, כשרמז כי במהלך כהונתו התמודדה מערכת הביטחון עם איומי גרעין משתי גזרות שונות

הטיל פצצה: ראש אמ"ן היוצא האלוף עמוס ידלין נפרד היום מוועדת החוץ והביטחון של הכנסת וסקר את האיומים עמם התמודדה ישראל כששימש בתפקיד. האלוף ידלין הזהיר כי לאירן יש כיום מספיק אורניום כדי לייצר פצצה גרעינית ובקרוב גם שתיים, והוסיף כי בתקופת כהונתו נאבקה ישראל מול שתי מדינות אויב שעסקו בגרעין - ככל הנראה אירן וסוריה.

ידלין התייחס בנוסף בהופעתו בוועדה גם לסיכוי שישראל תצא לסבב לחימה נוסף בצפון או בדרום והזהיר כי הוא עשוי להיות עם למעלה מגזרה אחת והרבה יותר עוצמתי ממלחמת לבון השנייה. הוא הוסיף כי על מערכת הביטחון לקחת זאת בחשבון בעת ההערכות למערכה הבאה.

ראש אמ"ן היוצא הזהיר כי רוסיה העניקה לאחרונה לסוריה מערכת מתקדמות נגד מטוסים שצפויה לפגוע ביכולת של חיל האוויר הישראלי לטוס בשמי לבנון. עם זאת, אמר ידלין כי לא מדובר בטילי S-300.

את ביקורו של אחמדינג'אד בלבנון בחודש וכוונתו להתקרב לגדר הגבול הגדיר ידלין כ"פרובוקציה שנמנעה ברגע האחרון בזכות עצה טובה".

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק