כך מתכוננים להתרסקות מטוס בנתב"ג

מאות ניצבים, אנשי מד"א, שוטרים וחיילים ערכו תרגיל רחב בהיקפו במטרה לתרגל טיפול באירוע רב נפגעים. הפעילות החלה לאחר שהתקבל דיווח על התרסקות מטוס נוסעים על מסלול הנחיתה בנתב"ג

בנמל התעופה בן גוריון התקיים במהלך היום תרגיל חירום שמדמה התרסקות של מטוס נוסעים. מאות ניצבים וכוחות ביטחון והצלה פועלים במקום במטרה לדמות אירוע רב נפגעים. את התרגיל העברנו בשידור חי בחדשות 2 באינטרנט.

התרגיל רחב ההיקף, החל עם קבלת הודעה על מצב חירום באחד מהמטוסים ואז דימו הכוחות בשטח את התרסקותו על המסלול. בתרגיל משתתפים יותר מ-100 אמבולנסים, 300 חובשים ופרמדיקים, כוחות משטרה, כיבוי אש וצבא שיפעלו על פי נהלי החירום המוכרים.

200 ניצבים במטוס

מטרת הפעילות היא לבחון את הפעילות בשטח בזמן אירוע חירום רחב היקף ותרחישי פתע של נפילת שברי המטוס. כ-200 ניצבים מגלמים את תפקיד הנוסעים, ולתרגיל הוקצה מטוס נוסעים מסוג בואינג 747 400.

מהמשטרה נמסר כי תורגש תנועה ערה של רכבי ביטחון והצלה בכביש 1 באזור נתב"ג, אך תנועת כלי רכב שבשגרה לא תיפגע. על פי ההערכה, הפעילות המיוחדת צפוייה להסתיים עד שעות הצהריים המאוחרות.

"תרגיל זה ייבחן בראש ובראשונה את שיתוף הפעולה בין כל גורמי ההצלה והפיקוח בזמן אמת, וכן את יכולת מד"א לטפל בזמן קצר בנפגעים רבים מאוד", אמר מנכ"ל מד"א אלי בין. "מפקדי הכוחות של מד"א ידרשו למצוא פתרונות לתרחישי קיצון של תאונות אוויריות", הוסיף.

 רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק