קציני צה"ל אכלו מזון לא כשר בפולין

משלחת של קצינים שנועדו עם קציני הצבא הפולני בפולין אכלו אוכל לא כשר וטרף, כך חושף היום האתר "כיפה". על פי הדיווחים, מפקד המשלחת ידע על ליקויי הכשרות אך בחר לא לתקנם. בדובר צה"ל אישרו את הפרטים

מזון לא כשר הוגש לקציני צה"ל (חדשות 2)

מתבוללים בוורשה: אוכל לא כשר הוגש למשלחת רשמית של צה"ל בפולין, כך חושף היום האתר "כיפה". מנות האוכל ובהן בשר טרף, הוגשו לקצינים בידיעת מפקד המשלחת - קצין בדרגת תא"ל במילואים.

על פי הדיווח, לרב המשלחת נודע על ליקויי כשרות במזון שיוגש בפגישות קציני צה"ל עם קציני הצבא הפולני. הרב פנה לראשי המשלחת, אך אלו התעלמו מהתראותיו. לאחר מכן, קצין בכיר ברבנות הצבאית שוחח עם מפקד המשלחת וזה השיב לו שאין לנו סמכות על החלטותיו וניתק לו את הטלפון.

לאחר מכן, הנושא הועבר לידיעתו של הרב הצבאי הראשי, תא"ל הרב רפי פרץ. הרב פנה לקצין החינוך הראשי תא"ל אלי שרמייסטר, שהרגיע את הרוחות כשאמר שיורה למפקד המשלחת לדאוג לכשרות המזון.
למחרת חזר בו קצין החינוך הראשי והחליט לא להתערב בהחלטות מפקד המשלחת. המקרה עורר זעם ברבנות בראשית בצה"ל הדורשת להעניש את מפקד המשלחת כשישוב ארצה.

בדובר צה"ל אישרו את הפרטים ומסרו בתגובה כי "משלחות צה"ל מחוייבות לאוכל כשר במסגרת המפגשים הרשמיים שהן מקיימות, וכך גם מתבצע הלכה למעשה. ראש אכ"א, אלוף אבי זמיר יבדוק עם חזרת המשלחת ארצה את הטענה בדבר אוכל לא כשר שהיה בארוחה המשותפת בין קציני צה"ל וצבא פולין".

גורמים צבאיים מסרו כי התגלתה תקלה שטופלה מיידית בה לא נערכו מספיק שולחנות עם סכו"ם חד פעמי. ראשי המשלחת טיפלו בתקלה באופן אישי.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק