אמיר מח'ול הודה בריגול למען חיזבאללה

אמיר מח'ול, הסופר ואחיו של הח"כ לשעבר עיסאם מח'ול, הודה בצהריים במסגרת עסקת טיעון בריגול למען ארגון חיזבאללה בלבנון לאחר מלחמת לבנון השנייה. התביעה מבקשת לגזור עליו 10 שנות מאסר. אשתו: "זו רדיפה פוליטית, הוא עדיין מכחיש"

הסופר אמיר מח'ול, אחיו של חבר הכנסת לשעבר עסאם מח'ול, הודה בצהריים במסגרת הסדר טיעון בריגול, ריגול חמור ומגע עם סוכן זר. התביעה מבקשת לגזור עליו 10 שנות מאסר בפועל.

לפני חמישה חודשים הוגש כתב אישום נגד מח'ול בגין ההאשמות הללו. מח'ול, בן 52, תושב חיפה, נעצר ב-6 במאי השנה. מכתב האישום נגדו עולה שמסר מידע רגיש לידי ארגון חיזבאללה, בין השאר - מיקומו של מתקן המוסד, מיקומו של מפעל רפא"ל ומתקני שב"כ בצפון הארץ.

מח'ול העביר לארגון גם שמות ופרטים אישיים של שישה ישראלים תושבי חיפה, סכנין ואום אל פחם - כאנשים שהוא מאמין שניתן יהיה לגייסם בנוסף לטובת חיזבאללה.

אמיר מח'ול היה יו"ר עמותת הגג של היום אמיר מחול מי שהיה יו"ר עמותת הגג של העמותות הערביות בישראל, מטעם ועדת המעקב העליונה של ערביי ישראל. עורכי דינו אמרו לאחר הדיון כי האווירה הפוליטית במדינה הקשתה על ניהול המשפט. לאורך כל המשפט, טענו עורכי הדין שמח'ול הודה במיוחס לו עקב העינויים שעבר, לדבריהם, בייחוד בתקופת המעצר הראשונה.

בשיחה שקיימנו עם אשתו של מח'ול, טענה גם היא שהאווירה הפוליטית השוררת במדינה השפיעה על המשפט. לדבריה, ההודאה הגיעה רק מפני ש"גם אם נתעקש על מה שהם טענו מתחילת המשפט, הדבר לא יועיל".

לטענתה מדובר ברדיפה פוליטית, ומח'ול למעשה עדיין מכחיש מעורבותו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק