תמונה חדשה מעוררת סערה: חיילים הצטלמו מכוונים נשק לעצירה

אחרי החיילת עדן אברג'יל והחייל שצולם רוקד לצד עצירים פלסטינים כפותים, תמונה חדשה מעוררת זעם בשטחי הרשות הפלסטינית. הפעם נראית עצירה כפותה ומכוסה בפלנלית, כשחיילים מכוונים לעברה נשק. מהימנות התמונה נבדקת

תמונה של עצירה פלסטינית כפותה וסביבה חיילים חמושים, מכוונים אליה נשק, נחשפה הערב על ידי ארגון פלסטיני - וגררה תגובות קשות ברשות הפלסטינית.

שמה של הצעירה לא ידוע בשלב זה, והארגון הפלסטיני פרסם את התמונה שהגיעה לידיו, בקריאה לצעירה לחשוף את זהותה היום ולהעיד נגד החיילים - שפניהם חשופות. מהימנות התמונה נבדקת.

"התמונה הזו מדגישה פעם נוספת את מידת הסדיזם של הצבא הישראלי, ועד כמה הוא נהנה מסבל אסיריו", אמר הערב פואד אל-חפש, מנהל המרכז לחקר נושא האסירים וזכויות האדם הפלסטיני, עם פרסום התמונה. "אין לצבא הזה מוסר, אין לו ערכים".

מדובר צה"ל נמסר לחדשות 2 באינטרנט בתגובה, כי "כפי שכבר נעשה בעבר, כל מקרה חריג נחקר על ידי המשטרה הצבאית החוקרת ומוגש לחוות דעת הפרקליטות הצבאית, שם מחליטים אם להגיש כתבי אישום לבית הדין הצבאי. נמליץ כי אמינות תמונות מסוג זה תיבדק טרם פירסומן בכלי התקשורת".

"החייל המרקד" עורר סערה

לפני כחודש סערה הגדה המערבית ברשות הפלסטינית, בעקבות פרסום סרטון "החייל המרקד" סביב עצורה פלסטינית. הסרטון צולם כבר לפני כשנתיים, אך "הוצף" בכלי תקשורת ערביים לאחרונה, ועד מהרה עורר סערה רבתי.

בחמאס כבר קראו לחפש את החייל ה"מככב" בסרטון, ולחטוף אותו. הסרטון הוצג לראשונה בערוץ 10 ובביטאון הרשמי של חמאס דווח כי "צעירים פלסטינים רבים בגדה המערבית וברצועת עזה מנסים לאתר את שמו של החייל וכתובתו, כדי לחטוף אותו ולצרפו לגלעד שליט".

עדן אברג'יל פתחה תיבת פנדורה של תמונות

באוגוסט השנה פורסמו בפייסבוק תמונותיה של החיילת עדן אברג'יל, לצד חייל כפות שנעצר על ידי כוחות צה"ל. התמונה עוררה זעם רב ברשות הפלסטינית ובעולם הערבי, ואברג'יל עצמה העידה כי קיימה איומים על חייה בעקבות פרסום התמונות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק