מעביר את המקל: הרמטכ"ל במרוץ שליחים

פחות מארבעה חודשים לפני שהוא מעביר את שרביט הפיקוד על צה"ל, העביר היום רב-אלוף אשכנזי מקל מסוג אחר. הרמטכ"ל וקציני המטכ"ל השתתפו באימון למרוץ שליחים במסגרת אירועי חודש הכושר והבריאות בצה"ל. אשכנזי החליט לקחת את חייליו גם למוזיאון המשחקים האולימפיים, כדי ללמוד על חתירה למגע וחשיבות הניצחון

ועדת טירקל? חפיפה עם הרמטכ"ל הבא? רב-אלוף אשכנזי הוכיח היום כי יש לו זמן גם לעניינים אחרים, כשהוביל את פקודיו לריצה על מסלול מרוץ השליחים שנערך באיצטדיון הדר יוסף בתל אביב, במסגרת אירועי חודש הכושר והבריאות בצה"ל. במהלך המרוץ, למדו המפקדים על טכניקת העברת המקל מאחד לשני במרוץ השליחים - עד לקו הסיום המיוחל.

בהדר יוסף רגילים לראות ספורטאים מקצוענים, אולם הפעם הם זכו לצפות ברמטכ"ל ויתר קציני המטה המטה הכללי מתאמנים בריצה תוך העברת מקלות עץ. את האימון המיוחד במקל העבירו מולי אפשטיין, פיזיולוג בכיר ומאמן, אסתר רוט-שחמורוב, אלופת ישראל לשעבר בריצת משוכות וגם יעל ארד, זוכת מדליית כסף בג'ודו מאולימפיאדת ברצלונה.

בנוסף ערכו קציני צה"ל ביקור ב"מוזיאון החוויה האולימפית", המציג במקום את המשחקים האולימפיים בעבר, בהווה ובעתיד ומדגיש - כמו בצבא ממש - את ערך החתירה לניצחון. מה שבטוח הוא, שאשכנזי לא יצא עם מדלית זהב או כסף מהאירוע, אבל רוח צוות ואיחוד כוחות כדי להשיג את המטרה היה ועוד איך.

רק לפני כשלושה שבועות שיתפו פעולה הרמטכ"ל ומחליפו המיועד האלוף גלנט בנבחרת המטה הכללי של צה"ל בקט-רגל, במסגרת אליפות צה"ל. הקצינים סיימו אז בתיקו את משחק הראווה נגד מכבי חיפה. השחקן הבולט היה הרמטכ"ל גבי אשכנזי, שכבש את כל ארבעת השערים לקבוצתו, כשאת השער האחרון בישל עבורו לא אחר ממחליפו.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק