יעלון: "אירן ניסתה לפתוח חזית בגולן"

שר הביטחון ביקר השבוע ברמת הגולן וצפה בתרגיל של חטיבת כפיר, במהלכו הזהיר מפני התחממות הזרה הצפונית. "ראינו ניסיונות של המשטר האירני באמצעות החיזבאללה וארגונים אחרים לפתוח חזית טרור בצפון, בשלב זה ללא הצלחה", אמר

שר הביטחון משה (בוגי) יעלון ביקר בתרגיל של חטיבת כפיר שהתקיים השבוע ברמת הגולן והסתיים היום (חמישי). "ראינו בשנה האחרונה ניסיונות של המשטר האירני עם שליחיו, אנשי משמרות המהפכה, ועם שלוחיו, החיזבאללה וארגונים אחרים, לפתוח נגדנו חזית של טרור ברמת הגולן, בשלב הזה ללא הצלחה", אמר במהלך הביקור. "נקווה שלא יצליחו לייצר שם תשתית שתפגע בשקט שמשתרר פה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת   

במהלך הסיור קיבל יעלון סקירה ממפקד האוגדה, תא"ל אורן אבמן, וממפקד החטיבה, אל"מ אשר בן לולו, וצפה בפעילות לוחמי החטיבה בזמן התרגיל.

"תרגיל חטיבת כפיר ברמת הגולן מביא לידי ביטוי את שדרוג החטיבה לחטיבה לוחמת", אמר עוד יעלון. "בהחלט חשוב שמתאמנים, בצד שלנו של רמת הגולן מתאמנים, ומהצד השני של הגדר נשמעים קולות הירי, קולות הלחימה של צבא סוריה בשיתוף פעולה עם חיזבאללה והאירנים נגד המורדים".

יעלון עם לוחמי החטיבה, היום (אריאל חרמוני, משרד הביטחון)

"זה ההבדל", המשיך יעלון. "אצלנו רמת הגולן פורחת, היישובים משגשגים ופורחים, אנחנו אפילו מפנים שטחים נוספים להתיישבות כאן באזור, ומן הצד השני הרס ומוות".

"אני מקווה שעם ישראל יגיע בהמוניו לטייל ברמת הגולן במסגרת חופשת חג הפסח", סיכם שר הביטחון. "בסוף השבוע הזה נפסיק את האימונים ונאפשר טיולים בכל השטחים באזור".