סוריה מאיימת: "במלחמה - ישראל תחדל להתקיים"

איום חריף ויוצא דופן של ראש ממשלת סוריה על ישראל: "כל פעולה באזור תוביל לתגובה כואבת - במלוא מובן המילה", הוא אומר במהלך ביקור בכווית. "תוצאות מלחמה אזורית יהיו הרסניות עבור ישראל. היא מוכנה לקחת אחריות?"

רוחות מלחמה מסוריה: בהצהרה חריפה ויוצאת דופן מאיים ראש הממשלה בפגיעה קשה וכואבת בישראל, שתביא למחיקתה מעל האדמה. "כל תקיפה על לבנון או סוריה תזכה לתגובה כואבת - במלוא מובן המילה", אומר הלילה מוחמד נאג'י עוטרי במהלך ביקורו בכווית.

מדובר בהתבטאות חריגה של ראש ממשלת סוריה, שממעט להתייחס בפומבי לישראל. זאת ועוד, לראשונה מזה זמן רב נשמע איום חריף כל כך מכיוון דמשק. "עלינו להיות כל הזמן מוכנים למלחמה עליה תכריז ישראל", הצהיר עוטרי.

בסוריה ובלבנון טוענים בימים האחרונים בכלי התקשורת כי ישראל נערכת למלחמה אזורית - במסגרתה יותקפו לבנון וגם מתקני גרעין באירן. "אם הדבר הזה יקרה, ישראל תחדל להתקיים", אמר עוטרי בראיון לעיתון "א-ראי" הכוויתי במהלך ביקורו בן השלושה ימים במדינה.

"ישראל תיקח אחריות על תבוסה מוחצת?"

נשיא סוריה אסד. איומים חריפים מדמשק (AP)
עם זאת, הדגיש ראש ממשלת סוריה כי אין הוא צופה מלחמה שכזו בתקופה הקרובה. "איני חושב שתהיה מלחמה שכזו", אמר עוטרי. " תוצאותיה יהיו הרסניות עבור ישראל. הפעולה תגרור תגובה, והתגובה תגרור תגובה נוספת. האם ישראל מוכנה לקחת אחריות על תבוסה מוחצת שתביא להפסקת קיומה באזור?".

עוטרי רמז גם כי במקרה של התלקחות הזירה בלבנון, סוריה תעמוד לצדה מול ישראל. "יש לנו את האחריות ככוח מסייע להתנגדות, להעניק את כל האמצעים לעם הלבנוני להתמודד עם האפשרות הזו", אמר.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק