פלסטינים בוועידה: לחטוף עוד חיילים

בוועידה, בה הנואם המרכזי היה ראש ממשלת החמאס איסמאעיל הניה, קראו כמה משתתפים "לחטוף עוד חיילים על מנת לשחרר את האסירים היושבים בבתי הכלא בישראל". הניה נאם - אך לא קרא לחטוף חיילים בעצמו

גלעד שליט. חמאס מכחיש התקדמות במו"מ (חדשות 2)

גובר הלחץ בעזה בציפייה להשלמת עסקת השבויים: משתתפים בוועידה מיוחדת שעסקה בנושא האסירים הפלסטיניים היושבים בבתי הכלא בישראל, קוראים היום לחטוף חיילים ישראלים נוספים על מנת לזרז את ישראל להיענות לדרישות חמאס בעסקה.

בוועידה, בה הנואם המרכזי היה ראש ממשלת חמאס איסמאעיל הניה, קראו כמה משתתפים "לחטוף עוד חיילים על מנת לשחרר את האסירים היושבים בבתי הכלא בישראל".

הניה עצמו הדגיש בנאומו כי בראש סדר העדיפויות של חמאס עומדת סוגיית שחרור האסירים הפלסטיניים. "זו המטרה שלנו", אמר הניה וניצל את אותה ההזדמנות לפנות גם לנשיא מצרים חוסני מובארק ולדרוש ממנו לשחרר שני פעילי חמאס שנלכדו לאחרונה על ידי כוחות הביטחון המצריים במנהרות ברפיח.

בנוסף, פנה הניה גם ליו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן ודרש ממנו להפסיק את גל המעצרים נגד אנשי חמאס בגדה המערבית, מעצרים אותם מכנים בחמאס "על רקע פוליטי".

חמאס מאשים את ישראל ב"שקרים ציוניים"

בחמאס מנסים בימים האחרונים לצנן את האווירה סביב חידוש המגעים בעניין העסקה לשחרורו של שליט. אמש הכחיש בכיר חמאס היושב בבית הכלא בישראל, חסן יוסוף, כי הוא אכן נפגש עם המתווך הגרמני בעניין העסקה, והדגיש כי מדובר ב"שקרים ציונים".

מסרים דומים נשמעו מבכירי חמאס, הטוענים כי ישראל היא שהשיבה את נושא העסקה לכותרות. עם זאת, גורמים אחרים בארגון דווקא אישרו בשבוע האחרון כי חלה התקדמות במגעים לעסקה, וכי הארגון מעוניין מאוד לחתום עליה בקרוב.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק