בכיר חמאס: "לא נפגשתי עם המתווך הגרמני"

אתמול דווח כי חסן יוסוף, אחד מבכירי חמאס היושב בבתי הכלא בישראל נפגש בימים האחרונים עם המתווך הגרמני בעסקת שליט. היום הוא מכחיש: "לא הייתה פגישה, מדובר בשקרים ציוניים", הוא אומר. גורמים בחמאס: לחץ על האסירים לשכנע את ההנהגה להגמיש עמדות בעסקה

אחרי הדיווחים - שוב הכחשות: בכיר חמאס חסן יוסוף, היושב בבית הכלא בישראל, מכחיש היום את הדיווחים לפיהם נפגש עם המתווך הגרמני בעניין העסקה לשחרורו של החייל החטוף גלעד שליט. "בדיווחים על הפגישה אין שחר של אמת", הוא אומר בראיון לאתר האינטרנט של חמאס.

"מדובר בשקרים ציוניים שמטרתם ליצור בלבול בכל הנוגע לעסקת השבויים", הוסיף יוסוף. "שום אסיר פלסטיני של חמאס לא מעורב בהתנהלות המשא ומתן בעסקה". בנוסף, קרא בכיר החמאס לכלי התקשורת "לדייק ולפרסם דברי אמת בכל הנוגע לפרשה".

אמש הכחישו מספר גורמים בחמאס כי אכן נערכה פגישה בין המתווך הגרמני לחסן יוסוף, אך עם זאת אישרו כי גורמי ביטחון ישראליים נועדו בתקופה האחרונה עם בכירי האסירים הפלסטינים היושבים בבתי הכלא בישראל, במטרה לשכנעם ללחוץ על הנהגת חמאס להפגין גמישות במגעים.

"סימנים מעודדים מחמאס"

בשבועות האחרונים שבו המגעים לשחרורו של גלעד שליט להילוך גבוה. העיתון "אל-מנאר" הרואה אור במזרחה ירושלים דיווח השבוע כי המתווך הגרמני בעסקה העביר בימים האחרונים מסר למצרים, לפיו הוא מגלה "סימנים מעודדים מישראל ומחמאס בעניין כוונתן להגיע לעסקה".

על פי הדיווח, ממקורות דיפלומטיים מצריים, המגעים בעניין העסקה מתנהלים בימים אלו. "המתווך העביר מסר לקהיר, לפיו בכוונתו לנצל את השבועות הקרובים, לפני החגים הנוצריים, על מנת להציג בפני שני הצדדים את הדרישות", אמרו המקורות הדיפלומטיים, זאת במטרה לגשר על הפערים ולהשיג עסקה.

מהדיווח עולה, כי גם המתווך הגרמני וגם מצרים מסופקים מהתנהלות המגעים, אך עם זאת נטען כי "ארצות הברית ומספר גורמים באזור מתנגדים לעסקה" בשלב זה.

גורמים במצרים צוטטו בעיתון כמעריכים כי "ראש ממשלת ישראל בנימין נתניהו מעוניין להגיע לעסקה, בטרם יפנה לעסוק בנושאים אחרים בעלי חשיבות בישראל, עימם הוא יצטרך להתמודד בתקופה הקרובה".

נתניהו: אנו פועלים בדרכים שונות ומגוונת

ראש הממשלה בנימין נתניהו העניק בתחילת השבוע ראיון מיוחד לגלי צה"ל. כמנהגו, סירב ראש הממשלה לנדב פרטים בנוגע למאמצים הנעשים להשבת החייל החטוף גלעד שליט ואמר: "אני לא מתעניין בכותרות, אנחנו פועלים כל הזמן בדרכים שונות ומגוונות".

בהמשך השידור הגיב לדברים נועם שליט בביטול ואמר: "שטויות, נתניהו סתם מנסה להפחית לחץ. יש מגעים כל הזמן אבל לא שמענו על שום התקדמות". בני משפחת שליט חיכו אתמול לראש הממשלה מחוץ לשערי קיבוץ דגניה והפגינו למען השבתו של גלעד. נתניהו הגיע לקיבוץ לישיבת הממשלה החגיגית, שהתכנסה בדגניה לרגל חגיגות ה-100 לקיבוצים.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק