אלוף גלנט נפרד מתושבי הדרום - אלוף רוסו נכנס לתפקידו

רגע לפני שהוא נכנס לתפקידו כרמטכ"ל ה-20 של צה"ל, אלוף פיקוד הדרום יואב גלנט מעביר את שרביט הפיקוד לאלוף טל רוסו. צפו במשדר המיוחד מטקס חילופי התפקידים במפקדת פיקוד הדרום בבאר שבע שנערך בנוכחות הרמטכ"ל

אחד יוצא ואחד נכנס: אלוף פיקוד הדרום יואב גלנט סיים היום באופן רשמי את תפקידו בטקס חגיגי שנערך במפקדת פיקוד הדרום בבאר שבע. כאן בחדשות 2 באינטרנט העברנו בשידור חי את טקס חילופי התפקידים בהשתתפות הרמטכ"ל גבי אשכנזי, בו העביר גלנט את שרביט הפיקוד לאלוף טל רוסו. 

גלנט נפרד מתושבי הדרום במילים חמות על התמודדותם עם המצב הביטחוני בגבול הדרומי. "תושבי הדרום, צה"ל הוא כלי המגן ונשק הברזל המקנה חיים לתושבי ישראל. בשנים האחרונות העורף הפך חזית ואתם עמדתם באורח רוח מול הסכנות השונות", אמר.

הודה לברק על "תמיכה בשעות הקשות"

בהמשך פנה גלנט למחליפו ואמר "הפיקוד עובר היום לידיו של אלוף טל רוסו. האתגרים רבים, ואני משוכנע כי תשכיל לפקד להוביל ולנצח". אשכנזי בירך גם הוא את גלנט על כניסתו לתפקיד ואמרא: "אין ספק שתוביל את צה"ל באחריות".

לפני סיום דבריו בחר אלוף גלנט להודות לאנשים שליוו אותו בתפקידו עד היום. "תודתי והערכתי העמוקה לשר הביטחון על שעמדת לצדי בשעות הקשות ולרמטכ"ל על שיתוף הפעולה". בנוסף הודה גם לתושבי הדרום ומנהיגיו, אנשי פיקוד הדרום ומשטרת ישראל ולא שכח את בני משפחתו – אמו המנוחה, אביו, אשתו וילדיו – "אתם מקור עוצמה ומעין שופע של אהבה עבורי".

גלנט לא שכח לציין גם את הפקודים באשר הם: חללי צה"ל, החיילים והלוחמים, הפצועים והשבויים. "גם בשעה זו אנו זוכרים את טובי לוחמי הארץ שלחמו במערכות השונות. במעמד זה אשלח ברכות לפצועים ואייחל לשחרורו של הלוחם גלעד שליט לחיק משפחתו", אמר.

"הפיקוד פקד והלוחמים לחמו ונצחו"

מוקדם יותר נערך טקס סגור בלשכת המטכ"ל בקרייה בתל אביב. הטקס התקיים במעמד שר הביטחון אהוד ברק, הרמטכ"ל גבי אשכנזי, סגן שר הביטחון מר מתן וילנאי, פורום המטה הכללי ומשפחות האלופים. מפקד פיקוד דרום היוצא, אלוף יואב גלנט, אמר בטקס כי "מאמץ הושקע בבניין הכוח,  באימונים ובתכניות המבצעיות של פיקוד הדרום תוך מימוש מטרת הפיקוד: הגנה על תושבי הדרום. צה"ל מימש את תכלית קיומו - הפיקוד פקד והלוחמים לחמו ונצחו".

גלנט הודה לשר הביטחון, לרמטכ"ל, לעמיתיו, למטה הכללי ולאנשי הדרום ואיחל הצלחה למחליפו, אלוף רוסו. הרמטכ"ל אשכנזי הודה לגלנט ואמר כי "אנחנו נבחנים בתכלית העשייה, בהגנה על הדרום מול זירה יורה ובה - הושג הישג שיש להתגאות בו".

האלוף הנכנס: אלוף טל רוסו

האלוף רוסו התגייס לצבא בשנת 1978 ושירת ביחידת שלדג של חיל האוויר בראשיתה. במהלך חייו השתחרר פעמיים אך לשרת בצה"ל בתפקידי פיקוד שונים. לאחר מלחמת שלום הגליל בשנת 1985 קיבל מינוי קצונה לדרגת סרן ללא מעבר קורס קצינים לאות הערכה על תפקודו במלחמה, ומונה לפקד על פלוגת מילואים של היחידה.

מאוחר יותר עבר לסיירת מטכ"ל והיה לסגן מפקד היחידה. רוסו פיקד על גדוד רותם בחטיבת גבעתי, בשנת 1992 קיבל את הפיקוד על יחידת מגלן והיה מהדוחפים להכנסת היחידה לפעילויות החיסולים הצה"לית במהלך העימות הישראלי-פלסטיני. ב-1994 מונה לתפקיד מפקד חטיבת צנחנים במילואים. במהלך שנת 1997 היה חניך במכללה לביטחון לאומי, ולאחר מכן מונה למפקד חטיבת הנח"ל ואף האריך את תפקידו במספר חודשים על מנת לפקד על החטיבה בעת הנסיגה מלבנון בשנת 2000.

בשנת 2001 מונה למפקד עוצבת האש, אוגדת צנחנים במילואים ומ-2003 עד 2005 על עוצבת הפלדה (אוגדה 162). בתפקיד זה היה אחראי על ביצוע תוכנית ההתנתקות בישובי צפון השומרון בשנת 2005. משנת 2005 עבר תפקידים שונים עד אוקטובר 2006, אז הועלה לדרגת אלוף ומונה לראש אגף המבצעים במטכ"ל, כמחליפו של האלוף גדי אייזנקוט, תפקיד בו כיהן עד אוקטובר 2010. לרוסו תואר ראשון במדעי המדינה מטעם אוניברסיטת חיפה ותואר שני במנהל עסקים משולב מאוניברסיטת תל אביב. הוא רווק ומתגורר בתל אביב.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק