דיווח: תזוזה במגעים לשחרור שליט

העיתון אל-חיאת הלונדוני מדווח הבוקר מפי מקור בכיר בחמאס כי המתווך הגרמני נפגש לאחרונה בכלא הישראלי עם בכיר חמאס השייח חסן יוסוף, מי שנחשב לאחד ממנהיגי האסירים הביטחוניים הכלואים בישראל

עוד איתות על תזוזה במגעים לשחרור שליט: העיתון אל-חיאת, שיוצא לאור בלונדון מדווח הבוקר מפי מקור בכיר בחמאס כי המתווך הגרמני נפגש לאחרונה בכלא הישראלי עם בכיר חמאס השייח חסן יוסוף, מי שנחשב לאחד ממנהיגי האסירים הביטחוניים הכלואים בישראל.

יוסוף מקורב מאוד לצמרת חמאס, והדיווח הזה ממשיך דיווחים קודמים על מסע דילוגים שערך המתווך הגרמני בישראל ובעזה - בניסיון לחלץ את המשא ומתן התקוע.

"סימנים מעודדים מחמאס"

בשבועות האחרונים נראה כי המגעים לשחרורו של גלעד שליט שבים להילוך גבוה: המתווך הגרמני בעסקה העביר מסר למצרים, לפיו הוא מגלה "סימנים מעודדים מישראל ומחמאס בעניין כוונתן להגיע לעסקה" - כך דיווח העיתון "אל-מנאר" היוצא לאור במזרח ירושלים.

על פי הדיווח, ממקורות דיפלומטיים מצריים, המגעים בעניין העסקה מתנהלים בימים אלו. "המתווך העביר מסר לקהיר, לפיו בכוונתו לנצל את השבועות הקרובים, לפני החגים הנוצריים, על מנת להציג בפני שני הצדדים את הדרישות", אמרו המקורות הדיפלומטיים, זאת במטרה לגשר על הפערים ולהשיג עסקה.

מהדיווח עולה, כי גם המתווך הגרמני וגם מצרים מסופקים מהתנהלות המגעים, אך עם זאת נטען כי "ארצות הברית ומספר גורמים באזור מתנגדים לעסקה" בשלב זה.

גורמים במצרים צוטטו בעיתון כמעריכים כי "ראש ממשלת ישראל בנימין נתניהו מעוניין להגיע לעסקה, בטרם יפנה לעסוק בנושאים אחרים בעלי חשיבות בישראל, עימם הוא יצטרך להתמודד בתקופה הקרובה".

נתניהו: אנו פועלים בדרכים שונות ומגוונת

ראש הממשלה בנימין נתניהו העניק לפני בתחילת השבוע ראיון מיוחד לגלי צה"ל. כמנהגו, סירב ראש הממשלה לנדב פרטים בנוגע למאמצים הנעשים להשבת החייל החטוף גלעד שליט ואמר: "אני לא מתעניין בכותרות, אנחנו פועלים כל הזמן בדרכים שונות ומגוונות".

בהמשך השידור הגיב לדברים נועם שליט בביטול ואמר: "שטויות, נתניהו סתם מנסה להפחית לחץ. יש מגעים כל הזמן אבל לא שמענו על שום התקדמות". בני משפחת שליט חיכו אתמול לראש הממשלה מחוץ לשערי קיבוץ דגניה והפגינו למען השבתו של גלעד. נתניהו הגיע לקיבוץ לישיבת הממשלה החגיגית, שהתכנסה בדגניה לרגל חגיגות ה-100 לקיבוצים.