כרוזים לחיילים: מותר לבצע נוהל שכן

לאחר שפרסם את הספר "תורת המלך" העוסק ב"תורת הריגת הגויים", הרב יצחק שפירא מתערב בנהלי הלחימה של חיילי צה"ל ומתיר להם לבצע "נוהל שכן" שבו נשלח תושב פלסטיני לביתו של מבוקש כדי להימנע מפגיעה בחיילים. בכרוזים שהופצו בקרב החיילים קורא הרב להעדיף את חיי החיילים על פני חייהם של התושבים הפלסטינים

נוהל שכן מותר על פי הדת?כרוז שמופץ בטרמפיאדות בימים האחרונים נותן היתר הלכתי לחיילי צה"ל לבצע "נוהל שכן" - הליך פסול על פי הנהלים בצה"ל - שבו משתמשים באזרחים כדי להימנע מפגיעה בחיילים. מי שחתום על הכרוזים הוא הרב יצחק שפירא שנחשב לסמן ימני ומשמש ראש ישיבת "עוד יוסף חי" ביצהר וכתב את הספר "תורת המלך" שקורא להרוג גויים.

"לפי המוסר היהודי האמיתי, חייכם קודמים לחיי האויב, בין אם הוא חייל או אזרח המחפה עליו. לכן אסור לכם לסכן את חייכם בעבור האויב, גם לא בעבור אזרחיו", נכתב בכרוזים שמבהירים בבירור מה סדר העדיפויות שצריך לדעתו לעמוד בפני החיילים בבואם לערוך מעצרים.

"אתם צריחכים להיזהר שלא להפליל את עצמכם ואת חבריכם, כדי שלא תימצאו במצבם של חיילי גבעתי", ורומז בהקשר הזה לשני חיילי חטיבת גבעתי שהורשעו לאחר שבמהלך מבצע "עופרת יצוקה" בינואר 2009, הורו לילד בן 11 לפתוח תיקים ממולכדים.

הרב שפירא נחקר בעבר בחשד להסתה

ראש ישיבת "עוד יוסף חי" הרב יצחק שפירא נעצר ביולי האחרון בפעילות משותפת של מחוז ש"י והיאחב"ל ביישוב יצהר. בעקבות הנחיית המשנה ליועץ המשפטי לממשלה נפתחה חקירה בחשד להסתה מצד מספר חשודים תושבי היישוב.

הרב שפירא, שכתב לפני כמה חודשים את הספר "תורת המלך" העוסק ב"תורת הריגת הגויים" עוכב לחקירה, כשברשותו הספר. "מבחינתנו מדובר בשיא חדש לניסיון סתימת פיות. הדבר הנלעג ביותר הוא שהספר יצא כבר לפני יותר משנה ועמד במבחן בג"ץ. זאת עוד שיטה שהשב"כ למד מהק.ג.ב.", אמר עם מעצרו דובר היישוב יצהר אברהם בנימין.

עוד אמר בנימין, כי "הספר הוא הלכתי תורני נטו, מבוסס על הגמרא ומדובר בו בין היתר על הלכות מלחמה. מישהו שוב החליט בפרקליטות שנגמר העיסוק בטרור הערבי והבנייה הבלתי חוקית ביישובי הבדואים בדרום שצריכים להתעסק בנושאים האלה. אם אומרים שהספר גזעני, אז ניתן לומר גם שהגמרא והתנ"ך באותה שורה, זה אות של כבוד עבור הספר אם כך מחשיבים אותו".