פייסבוק? לא בצה"ל

לצבא נמאס לטפל בפרשיות חדשות שצצות, הפוגעות בתדמיתה של ישראל, ולכן החליטו לסגור בפני החיילים המשרתים את האתרים של הרשתות החברתיות ואת אתרי המיילים השונים. גורם צבאי: "אנחנו צריכים לשמור על ביטחון המידע". אחד החיילים שלא ממש אוהב את ההחלטה התוודה: "אם יחסמו לי את הפייסבוק זה יהיה ממש מעצבן"

צה"ל חוסם את הגישה לפייסבוק (חדשות 2)

אחרי שנחשפו לא מעט שערוריות ותמונות של חיילים סוררים ברשת החברתית, החליט צה"ל לשים לזה לסוף. בימים אלו ממש סוגר צה"ל את השימוש בפייסבוק, בטוויטר וגם את אתרי המיילים ששימשו לא מעט חיילים שהתחברו לאינטרנט האזרחי בבסיסם במהלך שירותם. גורם צבאי סיפר ל"ישראל היום" כי הרעיון שעומד מאחורי זה הוא "הרצון לשמור על ביטחון המידע".

לצה"ל כנראה נמאס מכל מיני פרשיות הפוגעות במאמץ ההסברתי של ישראל ולכן נפלה ההחלטה באגף התקשוב לחסום את האתרים שבאמצעותם ניתן לשתף את כל מי שחפץ במידע ובפעולות המבצעיות של צה"ל. "הרעיון הוא שהחיילים ישתמשו רק במיילים שסיום הכתובת שלהם הוא idf.gov.il", אמר הגורם האמון על הנושא בצה"ל.

במחלקת ביטחון המידע ציינו כי במחשבים המצויים במועדונים היחידתיים לא תיחסם הגישה לאתרים הללו. "המועדון הוא לא ממש סביבה מבצעית, הרעיון הוא שסביבה המבצעית יהיו כללים אחרים", הוסיף אותו גורם. מלבד חסימת הגישה לאתרים פתח לאחרונה הצבא בהסברה אינטנסיבית בכל נושא השימוש בפייסבוק. "אנו נוקטים במספר שיטות של בקרה וענישה" , ציין הגורם הצבאי.

מיותר לציין כי החיילים לא ממש אהבו את הרעיון. חייל שבמשרדו יש מחשב עם אינטרנט אזרחי סיפר בראיון קצר ל"ישראל היום" כי "אם יחסמו לי את הפייסבוק זה יהיה ממש מעצבן". החייל הוסיף עוד כי "לפעמים יש שעות מתות ודי משעמם. אני לא מבין למה יש כאן פגיעה במבצעיות, בכל מקרה אני יוצא כל יום הביתה ושם יש לי פייסבוק", אמר החייל.