צפו: המסתערבים נגד מיידי האבנים

הם נראים כמו פלסטינים, מדברים כמותם ואף מפגינים בזעם נגד השלטון הישראלי. אבל ברגע אחד, לוחמי יחידת המסתערבים הופכים את עורם ומבצעים מעצרים בלב האוכלוסייה הפלסטינית. סרטון מהפגנה שנערכה בסוף השבוע ליד רמאללה חושף את פעילותם

הם נחשבים לאיום הגדול ביותר על מובילי ההפגנות ביישובים הפלסטינים: כבר שנים שלוחמי יחידת המסתערבים נטמעים בתוך האוכלוסייה הפלסטינית וחיים בתוכם - עד אותו רגע שבו הם הופכים ממתנגדים פעילים ללוחמים ישראלים ומבצעים מעצרים.

במהלך הפגנה נגד גדר ההפרדה שנערכה ביום שישי בנבי סלאח שמצפון לרמאללה, הגיח כוח של מסתערבים רעולי פנים חמושים מתוך רכב מסחרי. הם נטמעו בקבוצה של מפגינים פלסטינים שיידו קודם לכן אבנים, ובשלב מסוים החלו לבצע מעצרים תוך שהם יורים באוויר. בסוף הפעולה נעצרו שלושה פלסטינים ואזרחית ישראלית.

בסרטון נראית חבורת צעירים פלסטינים ופעילי שמאל בהפגנה שגרתית, כשלפתע המסתערבים משתלטים על המפגינים. כשהם רעולי פנים מחשש לזיהוי הם החלו לבצע מעצרים של המתפרעים תוך כדי שהם מובילים את העצורים לרכב סמוך. אחד המפגינים הישראלים ניסה לצלם את הלוחמים, אך לדאבונו, הם הצליחו להשתלט עליו וחטפו את המצלה מידיו.

בסילוואן: נמשך יידוי האבנים

לצד ההפגנות הקבועות באזור רמאללה, נמשכת המתיחות בסילוואן: תיירת נפצעה הערב באורח קל לאחר שרעולי פנים יידו אבנים לעבר מטיילים סמוך למעיין השילוח בשכונת סילוואן בירושלים. צוות מגן דוד אדום שהגיע למקום העניק לה טיפול ראשוני, והיא פונתה לבית החולים הדסה הר הצופים בירושלים.

זמן קצר לאחר האירוע, החלו עשרות צעירים ערבים ליידות אבנים לעבר בית מיוחס, אחד הבתים היהודים בסילוואן. המשטרה פיזרה את המתפרעים. האירוע בסילוואן מצטרף לידויי אבנים שהתקיימו היום בקרבת כפר השילוח, סמוך לעיר דוד. אמנם לא דווח על נפגעים, אך במשטרה המליצו לנוסעים לכותל להגיע לכותל מכיוון הרובע היהודי כדי לא להיקלע ליידוי אבנים במקום.

בצעד חריג: הנער שיידה אבנים ונדרס - נעצר

במשטרה ממשיכים לחקור את אירוע הדריסה שתועד במצלמות בשבוע שעבר בכפר סילוואן בירושלים: בצעד חריג ויוצא דופן נעצר אמש אחד הילדים המעורבים בהשלכת האבנים על רכבו של דוד בארי, שניות לפני שנדרס. בשעות הצהריים הוא שוחרר למעצר בית.

הנער, עומראן מוחמד מנסור בן ה-12 נעצר ונלקח לחקירת משטרת ירושלים, שם הוא מסר את גרסתו. הפלסטינים מדווחים כי מנסור נעצר ב-05:00 לפנות בוקר, ונמצא בחקירה "בנוכחות הוריו". גילו של הנער הוא מעל גיל 12, ועל כן הוא נושא באחריות פלילית למעשיו.

במקביל, הוגש היום לבית המשפט המחוזי בתל אביב כתב אישום נגד צעיר נוסף שהיה מעורב באותה התקרית, אך לא נדרס. הצעיר, מוחמד שרף, בן 20 מסילוואן, נאשם כי תכנן לפגוע בבארי במכוון ולסכן את בטיחותו. הפרקליטות מבקשת להאריך את מעצרו עד תום ההליכים.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק