הנער בן ה-12 שהשליך אבנים בסילוואן ונדרס נשלח למעצר בית

מוחמד מנסור, הנער בן ה-12 שהשליך אבנים על רכבו של דוד בארי ונדרס לעיני המצלמות, נעצר הלילה בצעד יוצא דופן ע"י משטרת ישראל. הוא נלקח לחקירה ולאחר מכן שוחרר למעצר בית. לביה"ס הוא יורשה ללכת רק בליווי מבוגר

חקירת אירוע הדריסה שתועד במצלמות בשבוע שעבר בכפר סילוואן בירושלים: המשטרה בצעד חריג ויוצא דופן עצרה הלילה המשטרה את אחד הילדים המעורבים בהשלכת האבנים על רכבו של דוד בארי, שניות לפני שנדרס. בשעות הצהריים הוא שוחרר למעצר בית.

הנער, עומראן מוחמד מנסור בן ה-12 נעצר ונלקח לחקירת משטרת ירושלים, שם הוא מסר את גרסתו. הפלסטינים מדווחים כי מנסור נעצר ב-05:00 לפנות בוקר, ונמצא בחקירה "בנוכחות הוריו". גילו של הנער הוא מעל גיל 12, ועל כן הוא נושא באחריות פלילית למעשיו.

בית משפט השלום הורה בשעות הצהריים לשלוח אותו למעצר בית למשך שבועיים. הוריו הפקידו אלפיים שקלים וערבות צד ג' של עשרת אלפים שקלים. לקטין הותר לצאת ולחזור מבית הספר בליווי מבוגר בלבד.

במקביל, הוגש היום לבית המשפט המחוזי בתל אביב כתב אישום נגד צעיר נוסף שהיה מעורב באותה התקרית, אך לא נדרס. הצעיר, מוחמד שרף, בן 20 מסילוואן, נאשם כי תכנן לפגוע בבארי במכוון ולסכן את בטיחותו. הפרקליטות מבקשת להאריך את מעצרו עד תום ההליכים.

כבר בשבוע שעבר לא הכחישו במשטרה כי קיימת כוונה לגבות עדויות גם מהצעירים שהיו מעורבים בתקרית השלכת האבנים על רכבו של בארי. בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט נאמר אז כי "אם יתברר מחקירת הצעירים כי מדובר במארב מתוכנן - ייתכנן מעצרים נוספים של מארגני יידוי האבנים".

בארי: לא התכוונתי לפגוע במפגינים

"זה לא היה במכוון. המטרה הייתה להיחלץ כמה שיותר מהר מהמקום מבלי שבני או אני ניפגע", אמר בשבוע שעבר דוד בארי, ראש עמותת אלעד שאחראית על יישוב יהודים בשכונת סילוואן שבמזרח ירושלים. זאת, זמן קצר לאחר האירוע.

"אני מצטער שזו הייתה התוצאה", הוסיף בארי והסביר מאוחר יותר שרצה להיחלץ משם מהר ככל האפשר על מנת שלא יצטרך להפעיל את הנשק האישי שהיה ברשותו, עובדה שמחזקת את החשש מקרב יריות שעלול היה להתפתח במקום.

שעות אחרי האירוע, מקורביו של בארי טענו שלא מדובר בדריסת נערים תמימים, אלא במארב מתוכנן. הסיבה לכך לדבריהם היא כמות הצלמים והעיתונאים שנכחו באותו זמן שמכוניתו של בארי עברה במקום.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק