ה"נשק הצה"לי" שנסראללה העניק לאחמדינג'אד: משנות ה-70

רגע לפני תום ביקורו בלבנון, נפגש נשיא אירן עם מזכ"ל חיזבאללה שהעניק לו נשק אשר "נלקח שלל במלחמת לבנון השנייה". אלא שבצה"ל טוענים: מדובר בנשק מיושן שיצא משימוש בצה"ל בשנת 1974. כך נסראללה "עבד" על אחמדינג'אד

שלל - או פריט לאספנים? הנשק שהעניק מזכ"ל חיזבאללה חסן נסראללה לנשיא אירן מחמוד אחמדינג'אד במהלך פגישתם של השניים ביום חמישי - הוא לא באמת נשק של חייל צה"ל ממלחמת לבנון השנייה, כפי שנטען, אלא נשק שלא קיים בארסנל הצה"לי כבר יותר מ-30 שנה.

ביום חמישי פרסמה רשת "אל-מנאר" של חיזבאללה את התמונות המפתיעות של הפגישה של השניים, דקות בודדות לאחר סיום ביקורו של אחמדינג'אד בלבנון. בתמונות תועדה פגישתו עם מזכ"ל חיזבאללה במטה שגרירות אירן בביירות, במהלכה נראה נסראללה מעניק לנשיא האירני נשק עליו דווח כי מדובר ב"נשק של חייל צה"ל ממלחמת לבנון השנייה, אותו לקחו אנשי ההתנגדות כשלל".

"נסראללה פשוט משקר"

ואולם, מבדיקת התמונות עולה כי הרובה המוצג בהן הוא לא אחר מרובה שיצא משימוש צה"לי כבר לפני 26 שנים. "מדובר קרוב לוודאי ברובה "FNFAL 7.62", שיצא משימוש בצה"ל בשנת 1974", נמסר מדובר צה"ל. "לכן אפשר להניח שאין מדובר בנשק ממלחמת לבנון השנייה".

"מדובר בעוד מקרה של תעמולה זולה מצד חיזבאללה", אמרו גורמים בצה"ל לעיתון "ידיעות אחרונות". חלק מהרובים האלה חולקו לחיילי צד"ל בתקופת מלחמת שלום הגליל, אבל בכל מקרה - צה"ל לא השתמש ברובים מסוג זה במלחמת לבנון השנייה. ברור שנסראללה פשוט משקר".

ביקור אחמדינג'אד בלבנון - סיקור מיוחד:

נשיא אירן התקבל בכבוד מלכים בלבנון

כל הפרטים על ביקור אחמדינג'אד בלבנון 

אחמדינג'אד מוותר על השלכת האבנים על ישראל

נסראללה יצא מהבונקר - ונטע עץ

חיזבאללה: אירן החזירה את לבנון לתקופה שלפני המלחמה