הרוג ו-5 פצועים בתקיפת חיל האוויר בעזה

צה"ל זיהה חולייה של מחבלים שניסתה לשגר רקטות לעבר שטח ישראל. כלי טייס ירה לעברם והרג את אחד מהם. הפלסטינים מדווחים כי בנוסף להרוג ישנו פצוע קשה

צה"ל תקף לפנות בוקר חוליה שנערכה לשגר רקטות בצפון רצועת עזה. הפלסטינים מדווחים שאדם אחד נהרג וחמישה נוספים נפצעו. לטענת הפלסטינים כלי -שיט הם שירו את הטילים, אולם מצה"ל נמסר שכלי- טיס של חיל האוויר ביצעו את הירי.

כוחות ההצלה ברצועה מסרו כי המטרה הייתה מתקן אימונים של חמאס באזור סודאנייה שבמערב העיר וכי ההרוג הוא איש חמאס. על-פי הדיווח, לפחות אחד מחמשת הפצועים נפגע קשה והוא הועבר להמשך קבלת טיפול רפואי בבית החולים.

מנתוני שירות הביטחון עלה כי בחודש שעבר הייתה עלייה במספר אירועי הירי מרצועת עזה לעבר שטח ישראל. בחודש שעבר שוגרו לעבר ישראל 16 רקטות ו-23 פצצות מרגמה במהלך 30 אירועי ירי שונים. זאת, לעומת 14 רקטות ו-17 פצצות מרגמה ששוגרו משטח הרצועה בחודש אוגוסט.

מדובר צה"ל נמסר כי כלי טיס של חיל-האוויר, תקף לפנות בוקר חוליית מחבלים אשר עסקה בהכנות לירי תלול מסלול לעבר שטח מדינת ישראל, בצפון רצועת עזה וכי זוהתה פגיעה.עוד נמסר כי "צה"ל לא יסבול כל ניסיון לפגיעה באזרחי מדינת ישראל ובחיילי צה"ל וימשיך לפעול בנחישות ובעוצמה כנגד כל גורם אשר מפעיל טרור נגד מדינת ישראל. צה"ל רואה בחמאס האחראי הבלעדי למתרחש ברצועת עזה ולשימור השקט בה".