ברק: "להביא את גלעד בכל מהלך אפשרי וראוי"

על רקע הדיווחים בעניין חידוש המגעים לשחרורו, מתייחס שר הביטחון אהוד ברק לסוגיית השבתו של החייל החטוף. "היא ממשיכה להיות האחריות שלנו", הוא אומר בראיון בלעדי. "יש לנו חובה ואחריות לעשות כל מה שצריך כדי להביא אותו, בכל מהלך ראוי ואפשרי". הראיון המלא - הערב ב-20:00 במהדורת סוף השבוע

על רקע הדיווחים לפיהם חודשו המגעים לשחרורו של החייל החטוף גלעד שליט, אומר שר הביטחון אהוד ברק כי ישראל מחויבת ותעשה הכל על מנת להביא לשחרורו. "סוגיית השבתו של גלעד שליט ממשיכה להיות אחריות שלנו", אומר השר ברק בראיון בלעדי שישודר הערב ב-20:00 במהדורת חדשות סוף השבוע.

"זה נושא שעובר בלב של כל משפחה בארץ, וגם של בני הנוער", מדגיש ברק. "יש לנו חובה ואחריות לעשות כל מה שצריך כדי להביא אותו, בכל מהלך ראוי ואפשרי. אני מקווה שנביא אותו".

מחר: משדר מיוחד וחי בחדשות 2 באינטרנט - חגיגות ה-60 לגלי צה"ל

שר הביטחון התייחס בראיון הבלעדי גם לסוגיית מינויו של הרמטכ"ל יואב גלנט, לבועת הנדל"ן בישראל ולספרו החדש של ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט, בו תקף את ברק. בתגובה לדברים שכתב אולמרט בספרו, אמר ברק בראיון: "אני מרחם עליו".

חמאס: המתווך הגרמני ביקר בעזה לפני שבועיים

הבוקר פורסם בעיתון "אל-חייאת" הלונדוני כי לראשונה מזה שישה חודשים הגיע המתווך הגרמני בעסקה לביקור ברצועת עזה. לדברי סגן יו"ר הלשכה המדינית של חמאס בדמשק, מוסא אבו הגיע המתווך גרהארד קונרד לעזה לפני כשבועיים ובמהלך הביקור נועד עם בכירי ממשל חמאס בעזה.

לפני שהגיע לעזה, שוחח קונרד עם בכירים ישראלים בניסיון להניע מחדש את המגעים החשאיים לשחרור החייל החטוף גלעד שליט. אבו מרזוק הוסיף כי "עמדת חמאס לא השתנתה, ולמרות ביקורו של קונרד המגעים בין ישראל לחמאס - קפואים".

בתגובה, השיבה משפחת שליט כי אין בידיה מידע רשמי בנושא, וכי היא "ניזונה משמועות ומדיווחים בתקשורת". יואל, אחיו של החייל החטוף שנמצא בשבי כבר 1,574 ימים אמר: " אחרי יותר מארבע שנים אנו למודי אכזבות. את השאלות יש להפנות למשרד ראש הממשלה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק