משפחת שליט על חידוש המגעים: "אין לנו מידע. לפנות למשרד ראש הממשלה"

בזמן שבחמאס מאשרים כי חודשו המגעים לשחרור גלעד שליט, מסרבת משפחת החייל החטוף להתרגש מהדיווחים. "אין לנו מידע חדש, פנו למשרד ראש הממשלה", אומר יואל שליט וממשיך במאבק: "אחרי יותר מ-4 שנים אנחנו למודי אכזבות"

במשפחת שליט מסרבים להתייחס לפרסום הבוקר בעיתון "אל-חיאת" היוצא לאור בלונדון, כי לראשונה מזה שישה חודשים הגיע המתווך הגרמני בעסקה לביקור ברצועת עזה.

"אנחנו ניזונים משמועות ומדיווחים בתקשורת, אך אין בידינו מידע רשמי", הגיב יואל, אחיו של החייל החטוף שנמצא בשבי כבר 1,574 ימים, והוסיף: "אחרי יותר מארבע שנים אנו למודי אכזבות. את השאלות יש להפנות למשרד ראש הממשלה".

לדברי סגן יו"ר הלשכה המדינית של חמאס בדמשק, מוסא אבו הגיע המתווך גרהארד קונרד לעזה לפני כשבועיים ובמהלך הביקור נועד עם בכירי ממשל חמאס בעזה. לפני שהגיע לעזה, שוחח קונרד עם בכירים ישראלים בניסיון להניע מחדש את המגעים החשאיים לשחרור החייל החטוף גלעד שליט.

דיווח: מגעים חשאיים בדרך לעסקה

אבו מרזוק הוסיף כי "עמדת חמאס לא השתנתה, ולמרות ביקורו של קונרד המגעים בין ישראל לחמאס - קפואים". בכיר חמאס האשים את ישראל בהצבת מכשולים בפני השלמת העסקה, לאחר שנסוגה מעמדותיה במהלך סבב השיחות האחרון. "חמאס מתעקש שכל עסקת חילופים תכלול אסירים 'עם דם על הידיים'", הדגיש.

לפני כשבועיים דיווח הביטאון הרשמי של חמאס מפי מקורות מצריים כי מתנהלים מגעים חשאיים בניסיון להביא לפריצת דרך בעסקת שליט. המצרים הוסיפו כי חלה התקדמות חיובית במגעים, וכנראה בשל כך חזר המתווך הגרמני לאזור.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק