צפו: צוות חדשות 2 הותקף במטח אבנים בסילוואן

ביום שישי הותקף דוד בארי במטח אבנים בכפר סילוואן שבמזרח ירושלים, באירוע שהסתיים בדריסתם של שני נערים פלסטיניים. אבל האלימות בסילוואן נמשכת: גם היום הותקפו שם ישראלים ונרגמו באבנים. ישראלית שהגיעה למקום להתראיין וצוות חדשות 2 חטפו מטח אבנים מסכן חיים, בשכונה שהיא מוקד מתמשך למתח בין יהודים לערבים

אבן ענקית במושב הקדמי שליד הנהג, ונהגת יושבת ברכב וממררת בבכי - כך נראתה הפעם השנייה בתוך פחות מחצי שעה, בה פגשנו היום את קרן לוי.

זמן קצר לפני כן ביקשנו ממנה להגיע לסילוואן, למקום בו דרס דוד בארי ביום שישי את שני הנערים הפלסטיניים. מתברר שכמה דקות לאחר הדריסה, הגיעה לשם גם קרן לוי, נרגמה באבנים והגיבה כמו בארי. "נתתי פול גז, הבת שלי ככה סתמה את האוזניים. קפצו עלינו שני מבוגרים על האוטו", סיפרה.

כאשר הסתיים הראיון היום, הותקפו לוי וצוות חדשות 2 במטח אבנים וסלעים. הצוות הצליח, חלקית, לצלם את האבנים הנזרקות על לוי בטלפון הנייד. בתוך שניות, הפכה גם מכוניתם של אנשי הצוות למטרה של מיידי האבנים בסילוואן.

לוי הצליחה להיחלץ בעור שיניה. פגשנו אותה לאחר מכן בשער יפו, "השליכו 50 אבנים", סיפרה לנו בקושי רב. לוי נפגעה בידה, בגבה וברגליה, וכאשר רואים את הסלע בתוך מכוניתה, אפשר לומר שיצאה מהתקיפה בנס.

בארי טוען: מכונית בלמה אותי מאחורה

היום בארי עצמו נפגש איתנו וסיפר לנו על השתלשלות האירוע, כפי שהעיד במשטרה. לדבריו, שניות לפני האירוע המכונית שנסעה לפניו עצרה בצד, איפשרה לו לעקוף ומיד נסעה אחריו. "ניסיתי לעשות רוורס אבל המכונית בלמה אותי. פחדתי שיוציאו את בני מהמכונית. הייתי חייב לנסוע משם, אמרתי לעצמי, אחרת אשתמש באקדח - וזה יהיה הרבה יותר גרוע", סיפר.

למרות שהצלמים שהיו במקום הם אלה שהפכו את הסיפור לכותרת עולמית, בארי וחבריו מברכים על הצילום. אודי רגונס, דובר עמותת "אלעד" שבארי עומד בראשה, אמר כי "זה הוכיח לעולם שהוא היה בסכנת חיים".

תושבים מהשכונה: לבארי לא הייתה ברירה

סילוואן עדיין סוערת לאחר דריסת שני נערים, תושבי הכפר, על ידי יהודי ביום שישי האחרון. אך למרות הביקורת שמעבירים נציגי התושבים על המשטרה שהחליטה שלא לעצור את הנהג, הודו היום חלק מהתושבים: "לא היינו נוהגים אחרת".

הדריסה שתועדה על ידי המצלמות, אירעה לאחר שמספר נערים יידו אבנים לעבר הרכב בו נהג דוד בארי, יו"ר עמות אלע"ד. בארי, שסיפר לאחר האירוע כי חשש שנכנס למארב מתוכנן, המשיך בנסיעה ופגע עם רכבו בשני נערים שנפצעו קל בעקבות המקרה.

מאז האירוע הרוחות בכפר סוערת ותושבים רבים תוקפים את החלטת המשטרה שלא לפתוח בהליכים נגד בארי. "בארי סטה עם מכוניתו בכוונה, הוא היה יכול להמשיך לנסוע ישר ולא לפגוע בהם", אמר ל"ידיעות אחרונות" ג'אוד ציאם, חבר ועד התושבים של הכפר.

לדבריו, בארי הוא האיש הכי שנוא בסילוואן וכי קיימת מתיחות רבה בין התושבים הפלסטינים למתנחלים. חלק מתושבי הכפר טוענים כי אפילו אם בארי היה דורס למוות את הילדים, הוא לא היה נעצר על ידי המשטרה.

אך למרות הביקורת הרבה כלפי השוטרים, ניתן לשמוע גם קולות בכפר התומכים בנהג הדורס. "אנחנו לא יודעים אם היינו נוהגים אחרת", אמרו מספר תושבים שלא לציטוט. הם מסבירים שככל הנראה לא היתה לו ברירה אלא לדרוס את הנערים כדי להציל את חייו.

המשטרה: ייתכנו מעצרים נוספים

במשטרה לא מכחישים שהם מתכוונים לגבות עדויות גם מהצעירים שהיו מעורבים ב"אמבוש", למרות שרובם ילדים. מקורות מסרו אמש לחדשות 2 באינטרנט כי אם יתברר מחקירת הצעירים כי מדובר במארב מתוכנן - ייתכנו מעצרים נוספים של מארגני יידוי האבנים. החקירה כמובן נמשכת.

"זה לא היה במכוון. המטרה הייתה להיחלץ כמה שיותר מהר מהמקום מבלי שבני או אני ניפגע", כך אמר בארי, לאחר המקרה. בנוסף הדגיש כי לא התכוון לפגוע במפגינים. במהלך האירוע השמשות האחוריות של מכוניתו  של בארי נופצו אך הוא לא נפגע.

"מצטער שזאת היתה התוצאה"

בארי מספר שהיה במכונית עם בנו הקטן בזמן שהותקף וחש סכנת חיים של ממש. הוא סיפר כי עשרות אנשים תקפו אותו מכל עבר ולכן הוריד את ראשו ולא הבחין בילד שהגיע ממול.

"אני מצטער שזו הייתה התוצאה", הוסיף בארי והסביר מאוחר יותר שרצה להיחלץ משם מהר ככל האפשר על מנת שלא יצטרך להפעיל את הנשק האישי שהיה ברשותו, עובדה שמחזקת את החשש מקרב יריות שעלול היה להתפתח במקום.

שעות אחרי האירוע, מקורביו של בארי טענו שלא מדובר בדריסת נערים תמימים, אלא במארב מתוכנן. הסיבה לכך לדבריהם היא כמות הצלמים והעיתונאים שנכחו באותו זמן שמכוניתו של בארי עברה במקום.

אבנים בסילוואן - סיקור מיוחד:

צפו: נער נדרס במהלך הפגנה ומועף באוויר

המשטרה תחקור את מיידי האבנים בסילוואן

תושבי סילוואן: לנהג הדורס לא הייתה ברירה

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק