אישום: חיילת לקחה דיסק און קי עם מסמכים מסווגים

עוד ענת קם? חיילת נאשמת שלקחה ממשרדי המועצה לביטחון לאומי דיסק און קי, התקן נייד, עם מאות מסמכים מסווגים, לביתה. כשהחלו החיפושים אחריו - היא השיבה אותו לגורמי ביטחון מידע

היורשת של ענת קם? חיילת בשירות סדיר הואשמה ב"חריגה מסמכות עד כדי סיכון ביטחון המדינה" לאחר שלכאורה לקחה התקן זיכרון נייד (דיסק און קי) לביתה, עליו מסמכים מסווגים.

כתב האישום נגדה הוגש בסוף חודש אוגוסט. שם נכתב כי בסוף שנת 2009, עבדה החיילת בחדר הצופן במועצה לביטחון לאומי ברמת השרון. משם לקחה החיילת את ההתקן, "המשמש להעברת מידע בין רשתות מסווגות של קהיליית המודיעין", לפי כתב האישום.

החיילת הכניסה את הדיסק און קי לתיקה, והלכה לביתה. כשהחלו לחפש אחר הקבצים, הודתה הצעירה כי ההתקן ברשותה, "ומסרה אותו לגורמי ביטחון המידע של משרד ראש הממשלה שהגיעו לחפשו".

הדיסק און קי כלל, לפי כתב האישום, לא פחות מ-45 מסמכים בסיווג "סודי ביותר", "אשר חשיפתם לגורם בלתי מוסמך עלולה לגרום לנזק חמור מאוד וממושך לביטחון המדינה או למערכותיה החיוניות". ההתקן כלל גם 11 מסמכים בסיווג "סודי" ועוד 525 מסמכים בסיווג "שמור".

מדובר צה"ל נמסר בתגובה כי "המדובר בחיילת שנטלה לרשותה התקן זיכרון נייד שעליו מידע מסווג. כנגד החיילת הוגש כתב אישום בגין עבירה של חריגה מסמכות עד כדי סיכון ביטחון המדינה. היות ומדובר בהליך תלוי ועומד לא ניתן להרחיב מעבר לכך".

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק