תושבי סילוואן: לא הייתה לנהג הדורס ברירה

דריסת הנער הפלסטיני ביום שישי האחרון בסילוואן ממשיכה לעורר סערה בקרב תושבי הכפר. נציגי סילוואן מעבירים ביקורת קשה על המשטרה שבחרה לא לעצור את הנהג הדורס ומעידים על מתיחות הולכת וגוברת עם המתנחלים תושבי האזור. אך למרות זאת, נשמעים קולות אחרים המגבים את הדורס שטוענים: לא היתה לו ברירה אלא לדרוס

סילוואן עדיין סוערת לאחר דריסת נער, תושב הכפר, על ידי יהודי ביום שישי האחרון. אך למרות הביקורת שמעבירים נציגי התושבים על המשטרה שהחליטה שלא לעצור את הנהג, מודים חלק מהתושבים: "לא היינו נוהגים אחרת".

הדריסה שתועדה על ידי המצלמות, אירעה לאחר שמספר נערים יידו אבנים לעבר הרכב בו נהג דוד בארי, יו"ר עמות אלע"ד. בארי, שסיפר לאחר האירוע כי חשש שנכנס למארב מתוכנן, המשיך בנסיעה ופגע עם רכבו בשני נערים שנפצעו קל בעקבות המקרה.

מאז האירוע הרוחות בכפר סוערת ותושבים רבים תוקפים את החלטת המשטרה שלא לפתוח בהליכים נגד בארי. "בארי סטה עם מכוניתו בכוונה, הוא היה יכול להמשיך לנסוע ישר ולא לפגוע בהם", אמר ל"ידיעות אחרונות" ג'אוד ציאם, חבר ועד התושבים של הכפר.

לדבריו, בארי הוא האיש הכי שנוא בסילוואן וכי קיימת מתיחות רבה בין התושבים הפלסטינים למתנחלים. חלק מתושבי הכפר טוענים כי אפילו אם בארי היה דורס למוות את הילדים, הוא לא היה נעצר על ידי המשטרה.

אך למרות הביקורת הרבה כלפי השוטרים, ניתן לשמוע גם קולות בכפר התומכים בנהג הדורס. "אנחנו לא יודעים אם היינו נוהגים אחרת", אמרו מספר תושבים שלא לציטוט. הם מסבירים שככל הנראה לא היתה לו ברירה אלא לדרוס את הנערים כדי להציל את חייו.

המשטרה: ייתכנו מעצרים נוספים

במשטרה לא מכחישים שהם מתכוונים לגבות עדויות גם מהצעירים שהיו מעורבים ב"אמבוש", למרות שרובם ילדים. מקורות מסרו אמש לחדשות 2 באינטרנט כי אם יתברר מחקירת הצעירים כי מדובר במארב מתוכנן - ייתכנו מעצרים נוספים של מארגני יידוי האבנים. החקירה כמובן נמשכת.

"זה לא היה במכוון. המטרה הייתה להיחלץ כמה שיותר מהר מהמקום מבלי שבני או אני ניפגע", כך אמר בארי, לאחר המקרה. בנוסף הדגיש כי לא התכוון לפגוע במפגינים. במהלך האירוע השמשות האחוריות של מכוניתו  של בארי נופצו אך הוא לא נפגע.

"מצטער שזאת היתה התוצאה"

בארי מספר שהיה במכונית עם בנו הקטן בזמן שהותקף וחש סכנת חיים של ממש. הוא סיפר כי עשרות אנשים תקפו אותו מכל עבר ולכן הוריד את ראשו ולא הבחין בילד שהגיע ממול.

"אני מצטער שזו הייתה התוצאה", הוסיף בארי והסביר מאוחר יותר שרצה להיחלץ משם מהר ככל האפשר על מנת שלא יצטרך להפעיל את הנשק האישי שהיה ברשותו, עובדה שמחזקת את החשש מקרב יריות שעלול היה להתפתח במקום.

שעות אחרי האירוע, מקורביו של בארי טענו שלא מדובר בדריסת נערים תמימים, אלא במארב מתוכנן. הסיבה לכך לדבריהם היא כמות הצלמים והעיתונאים שנכחו באותו זמן שמכוניתו של בארי עברה במקום.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק