דריסת הנער: המשטרה תחקור את הצעירים שיידו אבנים

במשטרה אומרים כי הם מתכוונים לגבות עדויות גם מהצעירים שהיו מעורבים ב"אמבוש" על רכבו של דוד בארי, שבעקבות יידוי האבנים על מכוניתו דרס את אחד המפגינים. אם יתברר כי מדובר במארב מאורגן – ייתכנו מעצרים נוספים

פרשת דריסת הנער בסילוואן על ידי יהודי תושב המקום ממשיכה לעורר הדים. באירוע החמור יודו אבנים על ידי כמה נערים תושבי הכפר לעבר מכונית נוסעת של יהודי תושב המקום. הנהג, דוד בארי דרס את אחד הנערים ונמלט מהמקום.

במשטרה לא מכחישים שהם מתכוונים לגבות עדויות גם מהצעירים שהיו מעורבים ב"אמבוש", למרות שרובם ילדים. הערב אומרים לחדשות 2 באינטרנט כי אם יתברר מחקירת הצעירים כי מדובר במארב מתוכנן - ייתכנו מעצרים נוספים של מארגני יידוי האבנים. החקירה כמובן נמשכת.

בארי: לא התכוונתי לפגוע במפגינים

"זה לא היה במכוון. המטרה הייתה להיחלץ כמה שיותר מהר מהמקום מבלי שבני או אני ניפגע", כך אמר ביום שישי דוד בארי, ראש עמותת אלעד שאחראית על יישוב יהודים בשכונת סילוואן שבמזרח ירושלים. זמן קצר לאחר האירוע שבו נדרסו שני ילדים פלסטינים שיידו אבנים לעבר רכבו, מדגיש בארי כי לא התכוון לפגוע במפגינים.

הפגנה שגרתית שנערכה אתמול בבוקר בסילוואן, הפכה לאירוע שאף אחד לא ישכח. נהג שחלף במקום דרס את אחד הנערים שהפגינו במקום. מדיווחי הפלסטינים עולה כי שלושה נערים נפצעו באורח בינוני בדריסה.

נהג המכונית הפוגעת הוא דוד בארי, תושב סילוואן וראש עמותת אלע"ד שאחראית על יישוב היהודים בכפר. השמשות האחוריות של מכוניתו נופצו אך הוא לא נפגע. לדבריו הוא היה במכונית עם בנו הקטן וחש סכנת חיים של ממש. הוא סיפר כי עשרות אנשים תקפו אותו מכל עבר ולכן הוריד את ראשו ולא הבחין בילד שהגיע ממול. המשטרה עיכבה אותו לחקירה.

כמדי יום שישי בשבועות האחרונים, הפגינו הבוקר כמה עשרות צעירים פלסטיניים בשכונת סילואן במזרח ירושלים, במחאה על ההתיישבות היהודית בשכונה. במהלך ההפגנה ניסה נהג רכב בעל לוחית רישוי צהובה לעקוף את המפגינים, אולם ספג בתגובה מטח של אבנים על רכבו. הנהג החליט לא לעצור, המשיך בנסיעה מהירה, ופגע בעוצמה לפחות באחד הנערים המפגינים - שהועף באוויר מעוצמת הפגיעה - ואז נמלט מהמקום במהירות.

"אני מצטער שזו הייתה התוצאה", הוסיף בארי והסביר מאוחר יותר שרצה להיחלץ משם מהר ככל האפשר על מנת שלא יצטרך להפעיל את הנשק האישי שהיה ברשותו, עובדה שמחזקת את החשש מקרב יריות שעלול היה להתפתח במקום.

שעות אחרי האירוע, מקורביו של בארי טענו שלא מדובר בדריסת נערים תמימים, אלא במארב מתוכנן. הסיבה לכך לדבריהם היא כמות הצלמים והעיתונאים שנכחו באותו זמן שמכוניתו של בארי עברה במקום.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק