פעילי המשט להאג: לתבוע את ישראל

האם ישראל תעמוד לדין בינלאומי עקב אירועי המשט לעזה? פעילים טורקים ומשפחות 9 הרוגי ה"מרמרה" פנו בבקשה רשמית לבית הדין הפלילי בהאג בטענה שיש "הוכחה מכרעת" להגשת כתב אישום נגד ישראל

ה"מרמרה" (חדשות 2)

פעילים טורקים שהשתתפו במשט לעזה פנו לבית הדין הפלילי הבינלאומי בבקשה רשמית להעמיד את ישראל לדין בגין הריגת תשעת אזרחים טורקים, כך מדווח הבוקר עיתון ה"גרדיאן" הבריטי.

על פי הדיווח, בעקבות פרסום דו"ח מועצת זכויות האדם של האו"ם, משפחות הרוגי ה"מרמרה" פנו באופן רשמי לתובע הראשי של בית הדין, לואיס מורנו אוקמפו בטענה שיש "הוכחה מכרעת" להגשת כתב אישום נגד ישראל.

"ההתקפה על המשט אירעה במים בינלאומיים, והפרה בצורה ישירה מרכיבים שונים בחוק הבינלאומי, ביניהם החוק הציבורי והחוק הפלילי", כתב עו"ד רמזאן אריטורק, המייצג את משפחות ההרוגים ואת ארגון ה- IHH. "יש לתבוע את ישראל על הפשעים שביצעו כוחות הביטחון שלה - בית הדין בהאג הוא הסמכות היחידה שיכולה לעשות זאת".

בתגובה שמסרה ישראל ל"גרדיאן" נכתב כי "האירוע נחקר הן על ידי ישראל, בהשתתפות משקיפים בינלאומיים והן על ידי נחקר על ידי האו"ם. כל חקירה נוספת תהיה מיותרת ותתרום רק להגברת העוינות בין מדינות שבעיקרון היחסים בינן ידידותיים".

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק