צפו: נער נדרס והועף באוויר במהלך הפגנה במזרח ירושלים

ילדים פלסטינים שהפגינו בשכונת סילוואן שבי-ם יידו אבנים לעבר מכוניות שעברו במקום. דוד בארי, ראש העמותה ליישוב יהודים בכפר נקלע למקום עם בנו, ונמלט כשהוא פוגע בהם בעוצמה. מקורביו: חשש מלינץ'. כך זה נראה

במהלך הפגנה שגרתית שנערכה הבוקר בסילוואן, דרס נהג שחלף במקום את אחד הנערים רעולי הפנים שהפגינו במקום. מדיווחי הפלסטינים עולה כי שלושה נערים נפצעו באורח בינוני בדריסה.

נהג המכונית הפוגעת הוא דוד בארי, תושב סילוואן וראש עמותת אלעד שאחראית על יישוב היהודים בכפר. השמשות האחוריות של מכוניתו נופצו אך הוא לא נפגע. לדבריו הוא היה במכונית עם בנו הקטן וחש סכנת חיים של ממש. הוא סיפר כי עשרות אנשים תקפו אותו מכל עבר ולכן הוריד את ראשו ולא הבחין בילד שהגיע ממול. המשטרה עיכבה אותו לחקירה.

כמדי יום שישי בשבועות האחרונים, הפגינו הבוקר כמה עשרות צעירים פלסטיניים בשכונת סילואן במזרח ירושלים, במחאה על ההתיישבות היהודית בשכונה. במהלך ההפגנה ניסה נהג רכב בעל לוחית רישוי צהובה לעקוף את המפגינים, אולם ספג בתגובה מטח של אבנים על רכבו. הנהג החליט לא לעצור, המשיך בנסיעה מהירה, ופגע בעוצמה לפחות באחד הנערים המפגינים - שהועף באוויר מעוצמת הפגיעה - ואז נמלט מהמקום במהירות.

הנהג הפוגע: "חששתי מלינץ' בי ובבני"

באתרי אינטרנט ערביים מקומיים מדווח כי מדובר בשלושה נערים תושבי השכונה, שנפצעו בדריסה באורח בינוני. השלושה, שהיו בדרכם חזרה מתפילת יום השישי, פונו לקבלת טיפול בבית החולים. תושבי השכונה זועמים על אירוע הדריסה וטוענים כי המקרים הללו מתרחשים הרבה בתקופה האחרונה.

ממשטרת ירושלים נמסר בתגובה לפניית חדשות 2 כי האירוע מוכר לכוחות הביטחון. נפתחה חקירה לגילוי פרטי האירוע, בהם זהותו של הנהג וזהותם של מיידי האבנים. כתוצאה מהתאונה נפגעו שני קטינים תושבי מזרח ירושלים, שפונו לבית חולים מוקסד. מבדיקה ראשונית עולה שהשניים נפגעו בעת שהם וחבריהם יידו אבנים לעבר הרכב שנסע בכפר. נהג הרכב נחקר וחוקרי אגף התנועה נעזרים גם בצילומים שצולמו במקום התאונה.

מעמותת אלעד נמסר מטעמו של בארי כי הוא המשיך בנסיעה כי חשש מלינץ'. "דוד יצא עם בנו הקטן ברכבו מהבית ואז הותקף על ידי עשרות רעולי פנים מכל הכיוונים וניסה לחלץ עצמו ואת בנו, היה רכב שתקע אותו מאחור, והוא שמע בומים על הרכב, וחשש ללינץ' עליו ועל בנו.

"אנחנו מאד מקווים שהדבר הזה לא יעלה עוד מדרגות, אנחנו מנסים לשמור על יחסי שכנות טובים עם השכנים", לשון התגובה. כן נמסר שבארי נפגש עם המוכתר של סילוואן כדי למנוע הסתות מצד אנשים שמגיעים מחוץ לשכונה ואף הגיש תלונה במשטרת ירושלים על התקיפה. לאחר האירוע הוא נחקר על ידי בוחני אגף התנועה של משטרת ירושלי ושוחרר בערבות.

בהכנת הידיעה השתתפו: יוסי זילברמן, תום שרון ומשה נוסבאום

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק