המפגינים למען גלעד חסמו את הכביש

עשרות בני אדם הפגינו הבוקר, גם תחת גשם שוטף, למען שחרורו של גלעד שליט מול ביתו של שר הביטחון אהוד ברק במגדלי אקירוב בצפון ת"א. המפגינים אף חסמו את הכביש לתנועה במספר הזדמנויות. נועם שליט לחדשות 2: "אין עדיין שום מגעים, יש מאמצים אולי, אבל אין שום דבר חדש לצערי אחרי כל כך הרבה שנים"

1,566 יום חלפו מאז נחטף גלעד שליט, ומשפחתו וחבריו ממשיכים להביע את מחאתם: עשרות מפגינים למען שחרורו של גלעד, בהם גם נועם ויואל שליט, חסמו הבוקר את הכביש סמוך לביתו של שר הביטחון אהוד ברק במגדלי אקירוב בתל אביב.

במהלך ההפגנה ירדו המפגינים לכביש מספר פעמים ועצרו את התנועה ברחוב, וגם כשהחל לרדת גשם חזק – ההפגנה המשיכה כסדרה. המפגינים קראו קריאות בנוסח "אל תחזירו את גלעד בארון", "איפה השליט שיחזיר את גלעד" וגם "לא מפקירים, את גלעד משחררים".

"חובה עלינו לא להפסיק לצעוק"

בין המפגינים היו גם נועם שליט, אביו של החייל החטוף, ואחיו יואל. אזרחים רבים נוספים באו לתמוך במאבקה של משפחת שליט, ובהם בין היתר השחקנית גילה אלמגור, שאמרה: "באתי להרים קול צעקה, שהגיע הזמן לשחרר את גלעד שליט. חובה עלינו לא להפסיק לצעוק, לא לשתוק, עד שיחזירו את הילד הזה הביתה".

" באנו להזכיר לשר הביטחון שחסר לו חייל כבר הרבה ימים, הרבה חודשים והרבה שנים כבר" אמר נועם שליט. "אנחנו מזכירים לו שבתור מפקדו של גלעד, הוא צריך לתבוע מראש הממשלה – כפי שהוא ידע לעשות בעבר וכפי שהוא יודע לעשות למען גורמים אחרים, כמו העובדים הזרים – להחזיר את החייל שלו הביתה ולפני שיהיה מאוחר מדי".

"אין עדיין שום מגעים, יש מאמצים אולי, אבל אין שום דבר חדש לצערי אחרי כל כך הרבה שנים", הוסיף אביו של החייל החטוף והוסיף: "הבטחנו לגלעד שלא נחזור הביתה אלא רק איתו ביחד, ואני מקווה שנוכל לעמוד בהבטחה הזו".