צה"ל סגר חשבון עם מבצעי הפיגוע בבית חגי

כוח מיוחד של צה"ל הרג 2 פעילי חמאס בכירים בחברון: נשאת כרמי ומאמון נתשה, שהיו מעורבים בפיגוע בבית חגי בו נרצחו 4 ישראלים. חמאס מאיים בתגובה, נתניהו: "מברך את זרועות הביטחון שעשו צדק עם הטרוריסטים". צפו בתיעוד הפעולה

חילופי אש התנהלו הלילה והבוקר במשך שעות ארוכות בין כוחות צה"ל לבין מבוקשים פלסטינים בשכונת ג'בל ג'ואר בעיר חברון, סמוך להתיישבות היהודית בקריית ארבע. שני אנשי הזרוע הצבאית של חמאס נהרגו בחילופי האש.

השניים, נשאת כרמי ומאמון נתשה, היו מעורבים בפיגוע הירי הרצחני בצומת בני-נעים, מזרחית לחברון, ב-31 באוגוסט 2010. בפיגוע זה נהרגו יצחק וטליה איימס, אבישי שינדלר וכוכבא אבן חיים זיכרונם לברכה.

כוחות מיוחדים של צה"ל ומג"ב, בסיוע שב"כ, דחפורים, מסוקים וכלי טיס של חיל האוויר כיתרו מספר מבנים בשכונה, בהם נמצאו מספר מבוקשים, במשך שעות ארוכות. בשלב מסויים התפתחו חילופי אש בין החיילים ובין המחבלים ששהו במבנים. דחפורים של צה"ל פעלו להריסת המבנים, וכן נעשה שימוש בטילי נ"ט.

מחבל אחד נהרג בקרב, השני נקבר תחת הריסות הבית

מדובר צה"ל נמסר כי "במהלך המבצע פתחו החשודים באש לעבר כוחות צה"ל. הכוחות השיבו בירי מדויק לעבר המחבלים וזיהו פגיעה באחד מהם. במהלך הפעילות התבצר אחד המבוקשים בתוך בית. תחת חילופי אש, לא נענה המבוקש לדרישת הכוחות לצאת ולהסגיר את עצמו, והחל דרדור אמצעים מבוקר על מנת להוציאו מן הבית".

"לאחר שימוש בכלים הנדסיים להרס מבוקר ומדורג של הבית, נמצא המחבל הרוג בהריסות הבניין. בנוסף, שישה פעילים נוספים נעצרו והועברו לטיפול כוחות הביטחון. ברשות החשודים נחשפו מספר כלי נשק מסוג קאלצ'ניקוב", עוד נמסר.

אחד ההרוגים, נשאת כרמי, בן 33, הוא פעיל חמאס בכיר, בעבר מראשי הזרוע הצבאית של חמאס בחברון. כרמי השתחרר מהכלא הישראלי באוגוסט 2009. זמן קצר לאחר שחרורו שב לפעילות צבאית במסגרת החמאס. ההרוג השני כאמור הוא מאמון נתשה, בן 24, תושב חברון, פעיל חמאס. במהלך 2008 נעצר למספר חודשים בגין פעילות צבאית במסגרת חמאס.

בחמאס מיהרו לאיים בתגובה כואבת בעקבות החיסול. "זו פעולה פחדנית, ונגיב עליה בזמן ובמקום המתאימים", אמר דובר חמאס בעזה, אבו עוביידה. "הפשע הזה הוא סטירת לחי לכל מי שעדיין מהמר על משא ומתן מול הכיבוש הציוני".

נתניהו: "זרועות הביטחון עשו צדק"

שר הביטחון, אהוד ברק, אמר לאחר הפעולה כי הוא "מברך את צה"ל ואת שירות הביטחון על הפעולה המוצלחת והנחושה שנערכה הלילה והבוקר בחברון, במהלכה חוסלו שני המחבלים שהיו מעורבים ברצח ארבעת הישראלים ב-31 באוגוסט השנה בצומת בני-נעים סמוך לקריית-ארבע".

עוד מסר שר הביטחון כי "הפעילות בחברון היא תשובה מהירה לרצח ארבעת הישראלים באוגוסט השנה סמוך לקריית ארבע. צה"ל ושירות הביטחון ימשיכו לפעול בכל מקום, ללא פשרות ובנחישות נגד ארגוני הטרור, כדי להבטיח את המשך השקט הביטחוני באיו"ש".

ראש הממשלה נתניהו בירך את זרועות הביטחון, צה"ל ומשטרת ישראל על "עשיית הצדק עם הטרוריסטים שרצחו ארבעה ישראלים והותירו ביישוב בית חגי שבעה ילדים יתומים. מדינת ישראל תמשיך לרדוף את הטרוריסטים בכל עת ובכל מקום".

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק