נעצר חשוד בהשבת אקדח הרמטכ"ל ללשכה

סוף לתעלומה שהביכה את לשכתו של אשכנזי? לאחר חקירה מאומצת בפרשה, הודיעה המשטרה הצבאית החוקרת כי נעצר חייל בשירות סדיר בחשד במעורבות בהשבת אקדח הרמטכ"ל הגנוב ללשכתו של אשכנזי. עדיין לא ברורה מידת מעורבות החייל, המשרת בחיל המודיעין בקריה

תמונת האקדח הגנוב. ארכיון (חדשות 2)

המשטרה הצבאית הודיעה הלילה כי בימים האחרונים נעצר חייל מחיל המודיעין המשרת בבסיס הקריה בתל אביב, בחשד שהוא מעורב בהשבה המסתורית של אקדח הרמטכ"ל גבי אשכנזי בחזרה ללשכתו.

הפרשה החלה לפני כשנה, אז התעוררה מבוכה גדולה בלשכתו של רב אלוף אשכנזי. מהלשכה, התברר אז, נגנבו פרטי כרטיס האשראי של הרמטכ"ל, כמו גם אקדח עתיק שהוחזק במקום לאחר שניתן לאשכנזי כמזכרת על ידי קצין אמריקני.

החייל רב"ט לואיס מסקוטה נעצר אז בחשד שגנב את הפרטים ואת האקדח, אותו העביר לערבים-ישראלים. מסקוטה טען במשפטו שהיה חייב להם כסף, ולא ידע שהאקדח העתיק עקר ואינו מסוגל לירות. לדבריו, כשהם גילו את הדבר הם כעסו עליו, מה שהוביל אותו לתקוף חייל אחר בקריה ולגנוב את הנשק האישי שלו, רובה אם-16.

לואיס מסקוטה. ארכיון (חדשות 2)
לפני כ-4 חודשים, באופן מפתיע, הוחזר אותו אקדח עתיק ללשכת הרמטכ"ל ואותר בארון במקום. כל זאת - כשמסקוטה נתון במעצר. חיילת בשירות קבע מצאה את האקדח באקראי באחד הארונות במשרדי מזכירות הפיקוד העליון. המשרדים, כך נמסר אז מדובר צה"ל, נמצאים מחוץ למתחם המאובטח של לשכת הרמטכ"ל.

במצ"ח, כך מדווח הבוקר "ידיעות אחרונות", עדיין לא משוכנעים בוודאות שהחשוד הוא החייל שהחזיר את האקדח, ועדיין בודקים את מידת מעורבותו בפרשה שהביכה את אנשי לשכת הרמטכ"ל. הוא יובא מאוחר יותר היום להארכת מעצרו בבית הדין הצבאי ביפו.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק